Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1166241
DzisiajDzisiaj711
WczorajWczoraj824
Ten tydzieńTen tydzień2483
Home Aktualności Ocali nas przyroda- pierwsze spotykanie w Chrzęsnem

Ocali nas przyroda- pierwsze spotykanie w Chrzęsnem

W Pałacu w Chrzęsnem 17 października rozpoczął się po raz czwarty festiwal pod tytułem „Chrzęsne literackie serce Mazowsza”. Czekaliśmy na to wydarzenie już od września, mając w pamięci ubiegłoroczne fantastyczne spotkania i warsztaty z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny festiwal przebiegać będzie pod hasłem „Ocali nas przyroda”. Na pierwsze spotkanie pt. „Od bielika do mysikrólika” z autorem książek o przyrodzie Arkadiuszem Szafrańcem wybrały się klasy Va i Vb . Jak było? Nie wiem Niech sami opowiedzą o swoich wrażeniach.

Ja i pani Emilia pojechałyśmy z siódmymi klasami na spotkanie z Anną Kamieńską pisarką, autorką książek o Puszczy Białowieskiej i bestsellerowych książek biograficznych m.in. ”Simona opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak. Podczas spotkania obejrzeliśmy przepiękny film dokumentalny „Miejsce w raju” przedstawiający sylwetkę Simony Kossak, przyrodniczki, naukowca, która swoje życie poświęciła przyrodzie Białowieskiego Parku Narodowego. Wielką niespodzianką była obecność reżyserki filmu Beaty Hyży – Czołpińskiej, która za ten film otrzymała Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego 2015. Obie panie fantastycznie opowiadały o bohaterce filmu i książki, uzupełniając się wzajemnie. Mówiły o swoich pasjach zachęcając uczniów do odkrywania ich w sobie. Szkoda było kończyć bardzo interesującą rozmowę i opuszczać Pałac w Chrzęsnym. W prezencie otrzymaliśmy ostatnią książkę Anny Kamińskiej „Białowieża szeptem. Historie z Puszy Białowieskiej” z dedykacją autorki.

dyr Grażyn Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox