Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1241615
DzisiajDzisiaj213
WczorajWczoraj456
Ten tydzieńTen tydzień2688
Home Aktualności Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

“Puk, puk – to ja, mały uczeń pierwszaczek.

Puk, puk – to ja, taki dzielny ucznia czek

Puk, puk – to ja, pukam szkoło do twych drzwi.

Puk, puk – to ja, proszę, bądź przyjazna mi.”

W dniu 30 października klasa 1 SP została oficjalnie włączona w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów starszych klas i "zerówki". Dzieci klasy 1 zaprezentowały się w kilkuzdaniowych wypowiedziach kim są, co lubią w szkole, czym się interesują, co robią w wolnym czasie. Pięknie wyśpiewały przygotowane piosenki: „Pierwszaczek”, „Piosenka na dobry początek”, Jesienna cza cza”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Radek i Kacper odegrali scenkę o zachowaniu w szkole, a Lila, Julka, Iza i Kacper odegrali „dyskusję pierwszaków”. Ładnie wybrzmiała improwizowana ruchem piosenka „Jesienna cza cza”. Dzieci odebrały od zgromadzonej publiczności wielokrotnie gromkie brawa.

 

Po występie przyszedł czas na część oficjalną, podczas której został wprowadzony szkolny sztandar, odśpiewano Hymn Państwowy, Hymn Szkolny, a Pani Dyrektor "odebrała" od uczniów klasy 1 ślubowanie. Następnie na prośbę rodziców Pani Dyrektor "pasowała" symbolicznym ołówkiem każdego pierwszoklasistę na ucznia, wręczyła szkolne legitymacje, rodzice przypięli swym dzieciom tarcze, a wychowawczyni zawiesiła na szyi każdego ucznia „medal”. Dzieci w podziękowaniu wręczyły swoim rodzicom bukieciki z jesiennych liści.

W tym dniu wiele osób zadbało, aby Święto Pierwszej Klasy było dniem miłym i pełnym dobrych wspomnień. Na zakończenie uroczystości zmęczone, ale szczęśliwe dzieci otrzymały wiele życzeń i upominków: od p. Anny Ołdak przewodniczącej Rady Gminy, Samorządu Uczniowskiego, p. Iwony Gajdy szkolnej bibliotekarki, p. Anny Gołoś kierownika GBP, Rady Rodziców i wychowawcy. A w klasie na dzieci i gości czekał słodki poczęstunek z tortem i owocami w roli w głównej. Rodzice swoje podziękowania dla Pani Dyrektor oraz wychowawcy wyrazili pięknymi bukietami kwiatów.

Ślubowaniu towarzyszyła dekoracja w kolorach szkolnego sztandaru, a całości towarzyszyły jesienne akcenty w postaci koszy z liści.

Ślubowanie klasy pierwszej to uroczystość, bez której nie wyobrażamy sobie szkolnego kalendarza. Dzieci, rodzice i wychowawca włożyli wiele wysiłku, aby aby ten dzień zapisał się w pamięci pierwszoklasistów najmilszymi wspomnieniami.

Klasa 1 składa serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor, nauczycielom, starszym kolegom za miłe przyjęcie w poczet szkolnej społeczności, rodzicom zaś za trud przygotowania.

Krystyna Ołdak

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox