Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1161872
DzisiajDzisiaj1036
WczorajWczoraj1014
Ten tydzieńTen tydzień6772
Home Aktualności Szlakiem legend i dziwnych opowieści warszawskich

Szlakiem legend i dziwnych opowieści warszawskich

 

Na początku października uczniowie klas piątych i klasy szóstej naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Jednak zanim wyruszono, poranna mgła sprawiła, że wszyscy uczestnicy zaopatrzyli się w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, ale na szczęście pogoda była piękna.

 

Celem podróży była Warszawa, ale nie centra handlowe, tylko Stare Miasto, które okazało się pełne legend i dziwnych opowieści. Podczas naszego spaceru z przewodnikiem mogliśmy odwiedzić najciekawsze zakamarki najstarszej części miasta. Straszliwy bazyliszek, niezwykła Gołębiarka, legendarni Wars i Sawa - oni i wielu innych bohaterów ciekawych opowieści czekało na nas w zaułkach starówki. Podczas naszej wyprawy poznaliśmy niezwykłe legendy: o mieczu króla Zygmunta, opowieść o mistrzu Twardowskim, co przywołał ducha Barbary Radziwiłłówny, usłyszeliśmy historię Placyku na Kanonii, gdzie dowiedzieliśmy się, jaką historią otoczony jest tam znajdujący się dzwon, który spełnia życzenia. W trakcie spaceru poznaliśmy przecudną opowieść, skąd się wzięła nazwa Warszawa oraz w jaki sposób Maciej wygrał zakład z diabłem. Poznaliśmy przepiękną legendę o jednorożcu oraz historię o Marcinie i biedzie zamkniętej w kości. Jednak większość z nas urzekła legenda niedźwiedzia. Posąg naszego bohatera stoi przed kościołem Jezuitów. Niewielu wie, że w rzeczywistości to zaklęty książę, który czeka na swoją miłość. Niektóre uczestniczki naszej wycieczki próbowały odczarować księcia, ale bezskutecznieJ.

Kolejnym punktem naszej wyprawy była lekcja WF-u w Hangarze 646, na którą wszyscy czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. Co tam się działo? No cóż, nie mamy wątpliwości, że to był najmocniejszy punkt naszej wyprawy nie tylko dla naszych uczniów, ale również ich wychowawców. Zadowoleni i wyczerpani, bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Wychowawcy klas V A i B i klasy VI

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox