Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1203768
DzisiajDzisiaj717
WczorajWczoraj918
Ten tydzieńTen tydzień5087
Home Aktualności Wizyta Andrew Nagorskiego Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Wizyta Andrew Nagorskiego Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Nasza szkoła od osiemnastu lat bierze udział w różnych programach Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dziś o zrealizowanych projektach i ich efektach opowiedzieliśmy niezwykłym gościom, którzy nas odwiedzili. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Andrew Nagorskiego - Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wielokrotnie nagradzanego amerykańskiego dziennikarza i pisarza, Grzegorza Jędrysa - Dyrektora Przedstawicielstwa PAFW w Polsce i Joannę Lempart Dyrektora Programowego PAFW. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch piosenek z programu „Co nam zostało z tych lat” w wykonaniu uczniów klasy Vb. Śpiewają naprawdę świetnie.

Następnie posiłkując się prezentacją przygotowaną przez pana Sebastiana Radzio uczestnicy spotkania na przemian opowiadali o działaniach naszej szkoły. Pani Emilia Badurek o współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie Szkoła Ucząca Się i NAI, ocenianie kształtujące. Pani Mariola Orzechowska o Laboratorium praktyk edukacyjnych i analizie prac uczniowskich. Pani Beata Kotarba, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, a w chwili obecnej trenerka Szkoły Edukacji o ponad sześcioletniej współpracy ze Szkołą Edukacji. Sebastian Radzio wspominał o swoim udziale w projekcie „Angielski u sołtysa”, który był bodźcem do podjęcia pracy w naszej szkole. Mówił także o dwóch innych projektach, których był autorem i współautorem w programie English Teaching. Pokazaliśmy naszym gościom, co było i jest naszym wspólnym dobrem w projekcie „Moja i Twoja historia” w ramach programu Lokalne Partnerstwa, czyli nasze lokalne dziedzictwo, historię rodzin Sobieskich i Norwidów. To ogromny potencjał i zadanie na kolejne lata. Z dumą mówiliśmy o Telewizji Rzeczpospolita Norwidowska, ścieżce dydaktycznej, muralu, warsztatach filmowych, publikacjach, wystawach, konkursach. Pani Iwona Gajda podkreślała udział uczniów w różnych zajęciach proponowanych w projektach rozwijających wolontariat, umiejętność debatowania, współpracy, kreatywność. Były to „Otulić… miłością”, „Starszy brat, starsza siostra”, „Łączy nas Niepodległa”, „Kartka z kalendarza” i inne w programie Działaj Lokalnie. Opowiedziałam o swoim udziale w programie Liderzy PAFW i inspirującej wizycie w USA w ramach programu International Visitor Leadership. Ostatnim akordem prezentacji był slajd o naszych marzeniach dotyczących szkoły z cytatem Eleonory Roosevelt „The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams”.

Jakie marzenia? Zapytajcie nauczycieli.

Andrew Nagorski obdarował każdego z nas swoją ostatnią książką „1941. Rok, w którym Niemcy przegrały wojnę. Moskwa, gwóźdź do trumny Trzeciej Rzeszy”, oczywiście z dedykacją od autora. Przekazał szkole podziękowania od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z taką dedykacją „za możliwość spotkania, które było okazją do zapoznania się z dotychczasowym zaangażowaniem Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w realizację programów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pozostając pod ogromnym wrażeniem Państwa osiągnięć, życzymy dalszego dynamicznego rozwoju oraz kolejnych sukcesów w działaniach na rzecz lokalnych społeczności”

Spacerem po szkole i ścieżce dydaktycznej zakończyliśmy to przemiłe, choć za krótkie spotkanie. Było ono dla nas ogromnym wyróżnieniem. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox