Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1197801
DzisiajDzisiaj814
WczorajWczoraj842
Ten tydzieńTen tydzień5104
Home Aktualności „Zemsta” Aleksandra Fredro w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego

„Zemsta” Aleksandra Fredro w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego

W ostatnią sobotę listopada klasy VII a i VII b z paniami Iwoną Gajda, Emilią Badurek i Grażyną Kapaon wybrały się do Warszawy na długo oczekiwany spektakl do Teatru Polskiego. Obejrzeliśmy „Zemstę” Aleksandra Fredro w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Już w pierwszych akordach przedstawienia rozbrzmiały dźwięki bardzo współczesnej i głośnej muzyki, a z kłębów unoszącego się dymu wyłoniła się główna postać Cześnika Raptusiewicza w beczce, grana przez Daniela Olbrychskiego. Nie wszystkim podobał się taki początek, ale im bardziej rozwijała się akcja, a na scenie pojawiały się kolejne postacie zainteresowanie naszych uczniów rosło. Jedni, w sporze o mur, bardziej „kibicowali” Cześnikowi inni Rejentowi. Jeszcze innym do serca przypadła Podstolina w świetnym wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej lub Papkin, którego grał Tomasz Drabek. Wszyscy uczniowie niezależnie od tego, którego z aktorów obdarzyli większą sympatią stwierdzili, że spektakl im się podobał, a przynajmniej jego fragmenty. Cóż, jeszcze wiele wyjazdów do teatrów przed nami, aby wyrobić w sobie umiejętność odbioru sztuki. A teraz zmierzymy się z niełatwym słowem podczas omawiania lektury szkolnej „Zemsty” Aleksandra Fredry. Powodzenia.

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox