Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1168369
DzisiajDzisiaj648
WczorajWczoraj1184
Ten tydzieńTen tydzień4611
Home Duży, mały - pomagamy Starszy brat, starsza siostra

Starszy brat, starsza siostra

Starszy brat, starsza siostra” w projekcie „Duzy , mały-pomagamy”

Projekt „Duży, mały- pomagamy” realizowany przez Szkolne Koło Caritas i Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska ukierunkowany jest na rozwój i wzmacnianie wolontariatu. Przebiega to trzema ścieżkami, które się wzajemnie krzyżują i splatają. Są to „Bajkowe poranki” , na które zapraszamy seniorów wolontariuszy, aby czytali naszym przedszkolakom bajki, baśnie, bajeczki. W każdy poniedziałek nasi goście spędzają z maluchami godzinę wnosząc wiele radości i ciekawych opowieści

 

 

Ścieżka „Starszy brat, starsza siostra” to zaproszenie skierowane do dziesięciu gimnazjalistów i dziesięciu uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Każdy starszak ma pod swoją opieką jednego malucha. Pomaga mu w lekcjach, bawi się z nim, spędza razem przynajmniej godzinę w tygodniu. Każdy uczestnik otrzymał „Dzienniczek sukcesu”, w którym zapisuje swoje osiągnięcia, relacje ze spotkań. Parami opiekują się dorośli tutorzy –nauczyciel, również wolontariusze. Ich zadaniem jest wzmacnianie i pomoc gimnazjalistom, ukierunkowywanie spotkań, pomoc w ich organizowaniu. Raz w miesiącu wszyscy spotykają się razem, aby lepiej się poznać, pobawić, podzielić już nabytym doświadczeniem.

Mamy jeszcze w planie „Podwieczorki u babci i dziadka”, które już niebawem.

Na spotkaniu otwierającym projekt wolontariusze otrzymali „Dzienniczki sukcesu” i poznali swoich „małych braci i siostry” i tutorów.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox