Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1278275
DzisiajDzisiaj226
WczorajWczoraj835
Ten tydzieńTen tydzień3322
Home Realizowane projekty

Realizowane projekty

Pracownia językowa

„Nowoczesna pracownia językowa – nowe możliwości dla uczniów Szkoły Podstawowej

im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.”

Korzystając ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” oraz wkładu własnego Gminy Strachówka stworzyliśmy w sali numer 5 nowoczesną pracownie językową. Na wyposażeniu znalazły się:

  • zestaw nowoczesnych mebli
  • 21 słuchawek z mikrofonem
  • wydajny komputer nauczycielski
  • 65 calowy monitor interaktywny
  • kolorowa drukarka laserowa
  • 5 komputerów przenośnych do pracy w grupach

Dzięki pracowni, uczniowie mogą w studyjnych wręcz warunkach odsłuchiwać nagrania i prowadzić konwersacje w różnych konfiguracjach, bez przesiadania się na inne miejsca. Całością zarządza specjalny program dostarczony z pracownią. Monitor interaktywny służy do wyświetlania obrazu z komputera, pozwalając przy tym na dodawanie notatek oraz przeglądanie internetu i materiałów z dysku USB. Do dyspozycji mamy też drukarkę sieciową – do wydruku kolorowych materiałów oraz 5 laptopów uczniowskich do pracy projektowej.

W ramach własnych środków, w pracowni zamontowaliśmy punkt WiFi zespolony z internetem OSE 100/100 Mb/s, który tworzy z komputerami uczniowskimi zamkniętą bezpieczną sieć. Filtrowanie treści zapewnia Open DNS. Uczniowie mają dostęp do wspólnego dysku sieciowego, celem wymiany plików. Do zarządzania pracą na stanowiskach uczniowskich służy oprogramowanie, które zapewnia podgląd i zdalną kontrolę komputerów uczniów.

Autor projektu: Sebastian Radzio

 

 

Dzień księgarza: występy klas V-VIII i III gimnazjum

W drugiej części prezentacji książek przygotowanych z okazji Dnia księgarza oglądaliśmy scenki w wykonaniu klas V- VIII i III gimnazjum. Rozpoczęła klasa V pod kierunkiem pani Marioli Orzechowskiej, która zachęcała do przeczytania „Chłopców z Placu Broni” Ferensa Molnara. Klasa VI i wychowawczyni pani Katarzyna Rybner zaprosiła nas do „Akademii pana Kleksa”. W sposób szczególny z ogromnym poczuciem humoru uczniowie klasy VII i pani Iwona Gajda zachęcali do przeczytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Więcej…

 

Dzień księgarza: występy klas 0-IV

 

Czy wiecie, że 13 grudnia jest Dniem księgarza? Dzisiaj w naszej szkole z tej okazji klasy przygotowały fantastyczne prezentacje książek, które polecały swoim kolegom i koleżankom. Pomysłodawczynią tego dnia była pani Iwona Gajda, nasza szkolna bibliotekarka. Prezentacja odbyła się w dwóch grupach klas młodszych od zerówki do klas czwartych i klas starszych.

Więcej…

 

Spotkanie z panią Agnieszką Frączek

Na ostanie spotkanie w ramach programu „Chrzęsne – literackie serce Mazowsze 10 grudnia wybrała się V klasa. Na miejscu spotkały się dwie klasy z naszej szkoły. Okazało się bowiem, że zaproszeni uczniowie z innej szkoły nie przyjechali i klasa VI mogła zostać na spotkaniu z panią Agnieszką Frączek. Była to nie lada przyjemność słuchać opowieści i językowych zagadek, które przed młodymi słuchaczami stawiała wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, językoznawca, germanistka i leksykograf, redaktor naukowy Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN. Pani Agnieszka bawiła się językiem polskim, jego zawiłościami i pułapkami, i do tej zabawy zapraszała dzieci. Pięknie opowiadała o swoich książkach, a szczególnie o jednej z nich pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Słuchacze dowiedzieli się, że Tuwim pisał głównie teksty dla dorosłych, i dla słynnych przedwojennych kabaretów. Dla dzieci napisał tylko 40 wierszy, a mimo to po wsze czasy zostanie autorem dziecięcej poezji. Na koniec wszyscy chętni otrzymali wpis i autograf autorki.

Grażyna Kapaon

Więcej…

 

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek i warsztaty plastyczne.

10 grudnia klasa VI wybrała się do Pałacu w Chrzęsnem na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Justyną Bednarek. To był już trzeci wyjazd naszej klasy do Chrzęsnego w ramach programu „Chrzęsne - literackie serce Mazowsza”. Spotkanie rozpoczęło się od opowieści autorki książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” o tym, jaki została pisarką. Okazało się, że wielkie marzenia spełniają się także w późniejszym wieku, a pisarzem można zostać w każdym czasie. Pani Bednarek opowiedziała nam o swoich książkach, o tym jak one powstają, jak długo pisze książkę, skąd bierze pomysły. Zdradziła nam także, że każda z jej bajek ma w sobie ziarenko prawdy. Bardzo ciekawie mówiła o „Historii srebrnej łyżki”. Ta książka stała się inspiracją do dalszej części spotkania-warsztatów plastycznych. Każdy z nas otrzymał „srebrną” łyżkę, którą miał według swojego pomysłu „ubrać” w kolorowe szmatki, guziki, włóczki. Powstały bardzo ładne prace. Następnego dnia na lekcji języka polskiego pisaliśmy opowiadania o swojej łyżce.

Uczniowie klasy VI

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox