Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1382780
DzisiajDzisiaj192
WczorajWczoraj413
Ten tydzieńTen tydzień3012
Home Realizowane projekty Akademia uczniowska

Akademia uczniowska

Akademia Uczniowska

W naszej szkole nadal trwa projekt Akademia Uczniowska. W drugim semestrze zajęcia na SKN odbywają się z chemii. Uczniowie realizują projekt edukacyjny pod tytułem „ Kwas czy zasada to bardzo ważna sprawa” pod opieką pani Jolanty Staniszewskiej. Pracują w dwóch grupach, których zadaniem jest przygotowanie doświadczenia dotyczącego reakcji zobojętniania. Zagadnienia do pracy zostały wybrane z kompetencji kluczowych obowiązujących w gimnazjum. Jedna grupa przygotowała doświadczenie pod dość kontrowersyjnym tytułem „Mieszanka wybuchowa” a tytuł drugiej grupy to „Chemiczne jojo”. Obie grupy do swoich doświadczeń opracowały karty pracy.

Więcej…

 

Jakie są szanse wygrania w loterii?

– czy teoria pokrywa się z praktyką?

 

Do pobrania:

Karta pracy

Arkusz kalkulacyjny - obliczenia

Słownik

 

 

Więcej…

 

Relacje z Akademii Uczniowskiej

W drugim semestrze w Akademii Uczniowskiej pracowali uczniowie klas I gimnazjum. Klasa I A miała zajęcia z matematyki. Pierwszej grupie udało się przygotować ciekawą grę dydaktyczną „Monomat”, która pokazuje zawiłości twierdzeń matematycznych. Uczniowie z drugiej grupy ćwiczyli liczenie z wykorzystaniem wyrażeń algebraicznych. Trzecia grupa przygotowała lekcję dotyczącą poszukiwania osi symetrii.

Więcej…

 

Akademia uczniowska

Akademia uczniowska jest projektem realizowanym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Rozpoczął się w ubiegłym roku szkolnym i będzie realizowany przez trzy lata. Gimnazjaliści uczestniczą w zajęciach Szkolnych Kół Naukowych, na których wykonują ciekawe eksperymenty z biologii i matematyki.Zajęcia prowadzą pani Beata Kotarba i pani Jolanta Staniszewska, koordynatorem odpowiedzialnym za kontakty z CEO jest pani Jadwiga Subzda. W każdym roku szkolnym organizowana jest wycieczka edukacyjna dofinansowywana przez  CEO - Akademię Uczniowską.
Uczestnicy SKN zmieniają zajęcia co semestr, więc wszyscy mogą skorzystać i poeksperymentować. Na zajęciach oprócz eksperymentów uczniowie klas II  mogli realizować obowiązkowy projekt gimnazjalny.

Więcej…

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox