Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1359774
DzisiajDzisiaj502
WczorajWczoraj455
Ten tydzieńTen tydzień1909
Home Realizowane projekty Akademia uczniowska Akademia uczniowska

Akademia uczniowska

Akademia uczniowska jest projektem realizowanym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Rozpoczął się w ubiegłym roku szkolnym i będzie realizowany przez trzy lata. Gimnazjaliści uczestniczą w zajęciach Szkolnych Kół Naukowych, na których wykonują ciekawe eksperymenty z biologii i matematyki.Zajęcia prowadzą pani Beata Kotarba i pani Jolanta Staniszewska, koordynatorem odpowiedzialnym za kontakty z CEO jest pani Jadwiga Subzda. W każdym roku szkolnym organizowana jest wycieczka edukacyjna dofinansowywana przez  CEO - Akademię Uczniowską.
Uczestnicy SKN zmieniają zajęcia co semestr, więc wszyscy mogą skorzystać i poeksperymentować. Na zajęciach oprócz eksperymentów uczniowie klas II  mogli realizować obowiązkowy projekt gimnazjalny.

Nasza szkoła w związku z realizowanym projektem dostała zaproszenie na Wojewódzki Festiwal Uczniowskiej Nauki w Warszawie, gdzie na swoim stoisku będzie prezentować efekty pracy SKN – ów. Festiwal odbędzie się 13 maja 2012 roku. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystko wyszło fanatstycznie.

Obecnie w zajęciach SKN uczestniczą uczniowie klas I gimnazjum, gdzie realizują materiał - eksperymentowanie i wzajemne nauczanie. W ramach wycieczki edukacyjnej, w tym roku szkolnym, uczniowie mieli możliwość odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik i uczestniczenia tam w zajęciach laboratoryjnych z biologii i chemii. Wyjazd był w całości sfinansowany przez CEO. W zajęciach laboratoryjnych  uczniowie  własnoręcznie uzyskali swoje własne DNA lub wykonali bombkę. Taka forma nauki bardzo uczniom się podobała, co widać na zdjęciach.Red. Jolanta Staniszewska

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox