Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1359723
DzisiajDzisiaj451
WczorajWczoraj455
Ten tydzieńTen tydzień1858
Home Realizowane projekty Akademia uczniowska Relacje z Akademii Uczniowskiej

Relacje z Akademii Uczniowskiej

W drugim semestrze w Akademii Uczniowskiej pracowali uczniowie klas I gimnazjum. Klasa I A miała zajęcia z matematyki. Pierwszej grupie udało się przygotować ciekawą grę dydaktyczną „Monomat”, która pokazuje zawiłości twierdzeń matematycznych. Uczniowie z drugiej grupy ćwiczyli liczenie z wykorzystaniem wyrażeń algebraicznych. Trzecia grupa przygotowała lekcję dotyczącą poszukiwania osi symetrii.

Klasa I B eksperymentowała z biologii. Było smacznie i zabawnie. Udało im się wyizolować DNA z cebuli oraz odkryć tajemnice witamin i składników pokarmowych. Sprawdziliśm,  czy węch ma znaczenie przy odczuwaniu smaku.

We wzajemnym nauczaniu uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę nauczyciela, przygotowali i przeprowadzili lekcje oraz kartkówkę - test. Wszystkim podobały się zajęcia. Deklarują, że chętnie będą uczestniczyć w nich w przyszłym roku szkolnym.

 

Tekst: Jolanta Staniszewska

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox