Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1382804
DzisiajDzisiaj216
WczorajWczoraj413
Ten tydzieńTen tydzień3036
Home Realizowane projekty Elektro Nie Śmieci

Elektro Nie Śmieci

Zbiórka elektroodpadów i baterii

 

„Ekorozwój Gminy Strachówka” - konferencja

W dniu 15 marca w naszej szkole odbyła się konferencja na temat „Ekorozwój Gminy Strachówka”. Organizowana była w ramach dwóch projektów „Elektro Nie Śmieci” i „ Sejm Dzieci i Młodzieży”, których opiekunami i koordynatorami są p. Jolanta Staniszewska i p. Mariola Orzechowska. Nasze zaproszenie na konferencję przyjął wójt gminy Strachówki Piotr Orzechowski, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Rosa, dr Grzegorz Grabowski i dyrektor ds. Rozwoju Rynku w firmie Elektro-System Robert Wawrzonek. Wystąpili oni w roli ekspertów, dyskutując na temat ekorozwoju i ustawy gospodarowania odpadami. W gronie panelistów znalazły się także przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Mariola Cudna (kl. IIIa) i Klaudia Grodkowska (kl.IIIb), które przygotowały dwie prezentacje o działaniach szkoły i gminy podejmowanych w kierunku ekologii, na rzecz środowiska. Mariola i Klaudia to nasz zespół, który walczy o miejsce w obradach sejmu dzieci i młodzieży, które odbędą się 1 czerwca w Warszawie, w siedzibie Sejmu RP. Ich wystąpienia i organizacja konferencji to jedno z zadań konkursowych.

Więcej…

 

Zaproszenie na konferencję

 

Warsztaty w ramach projektu Elektro Nie Śmieci

W naszej szkole w dniach 14 i 15 stycznia odbyły się warsztaty realizowane w ramach projektu Elektro Nie Śmieci . W warsztatach uczestniczyła dwudziestoosobowa grupa uczniów działająca jako Patrol ZSEE. Pierwszy dzień to warsztaty dziennikarskie prowadzone przez p. Annę Jastrzębską z Fundacji MiLA. Uczniowie poznali różnorodne formy dziennikarskie, podstawy dotyczące fotografowania, fotografię reportażową i dokumentalną, podstawy przygotowania krótkich filmów amatorskich. Warsztaty uzupełniły liczne ćwiczenia praktyczne np. przeprowadzenie wywiadu, zrobienie zdjęcia lub przygotowanie reportażu.

Więcej…

 

Elektro Nie Śmieci

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie Elektro Nie Śmieci. Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją MiLA (Miejsc i Ludzi Aktywnych) i firmą Remondis. Koordynatorem projektu jest p. Jolanta Staniszewska.

Celem projektu jest stworzenie 20 osobowego patrolu ekologicznego, który będzie się zajmował problemem odpadów elektrycznych i elektronicznych na terenie naszej gminy. Działania podejmowane przez patrol to:

1.Przygotowanie projektu kampanii społecznej

2.Przeprowadzenie kampanii zgodnie z przygotowanym projektem.

3.Przeprowadzenie konkursu na plakat i ulotkę dotyczący elektro śmieci

Uczestnicy patrolu mają do dyspozycji stronę internetową WWW.MŁODZIREPORTERZY.PL gdzie będą zamieszczać relacje i reportaże ze swoich działań.

Więcej…

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox