Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1200458
DzisiajDzisiaj39
WczorajWczoraj870
Ten tydzieńTen tydzień1777
Home Realizowane projekty Elektro Nie Śmieci Warsztaty w ramach projektu Elektro Nie Śmieci

Warsztaty w ramach projektu Elektro Nie Śmieci

W naszej szkole w dniach 14 i 15 stycznia odbyły się warsztaty realizowane w ramach projektu Elektro Nie Śmieci . W warsztatach uczestniczyła dwudziestoosobowa grupa uczniów działająca jako Patrol ZSEE. Pierwszy dzień to warsztaty dziennikarskie prowadzone przez p. Annę Jastrzębską z Fundacji MiLA. Uczniowie poznali różnorodne formy dziennikarskie, podstawy dotyczące fotografowania, fotografię reportażową i dokumentalną, podstawy przygotowania krótkich filmów amatorskich. Warsztaty uzupełniły liczne ćwiczenia praktyczne np. przeprowadzenie wywiadu, zrobienie zdjęcia lub przygotowanie reportażu.

Młodzież to wymagający odbiorca. Uczniowie zaangażowani w projekt o warsztatach opowiadali z uznaniem.

Obserwując jak siedzą w skupieniu i słuchają wykładu, a później biegają po szkole spiesząc się żeby jak najlepiej wykonać skomplikowane zadanie pomyślałam, że te warsztaty trafiły w ich potrzeby i pozwolą rozwinąć zainteresowania. Takich warsztatów, które uczyłyby świadomego fotografowania jeszcze w naszej szkole nie było.

Drugi dzień warsztatów dotyczył zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, prowadził je p. Robert Wawrzonek z firmy Elektro System. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się co to jest ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), jak zbierać, segregować i odzyskiwać odpady ZSEE. Poznali narzędzia i dobre przykłady w prowadzeniu kampanii edukacyjnej dotyczącej elektro odpadów oraz rolę i obowiązki ustawowo narzucone na samorząd lokalny.

To dopiero początek prac grupy projektowej. Chodzi przecież o ważny cel – mówienie o elektrośmieciach na naszym podwórku. Używając różnych środków przekazu, takich, dzięki którym dowie się o nich jak najwięcej mieszkańców. Tego uczyli się uczniowie na warsztatach, a teraz zaczną wykorzystywać w działaniach.

Relacja jednej z uczestniczek warsztatów

W poniedziałek odbyły się warsztaty fotograficzno – reporterskie dla grupy uczestników projektu Elektrośmieci. Specjalnie dla nas z Krakowa przyjechała p. Ania Jarzębska, która udzieliła nam fachowych wskazówek jak robić profesjonalne zdjęcia i napisać dobry reportaż. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Pani Ania tłumaczyła, a my robiliśmy zdjęcia. Mieliśmy też przygotowany poczęstunek aby zregenerować siły. Na koniec podzieliliśmy się na grupy. Każda grupa miała jakieś zadanie, np. zrobić wywiad z p. dyrektor.

Marlena Grabska

Tekst Jolanta Staniszewska – koordynator projektu

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox