Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1200447
DzisiajDzisiaj28
WczorajWczoraj870
Ten tydzieńTen tydzień1766
Home Realizowane projekty Elektro Nie Śmieci „Ekorozwój Gminy Strachówka” - konferencja

„Ekorozwój Gminy Strachówka” - konferencja

W dniu 15 marca w naszej szkole odbyła się konferencja na temat „Ekorozwój Gminy Strachówka”. Organizowana była w ramach dwóch projektów „Elektro Nie Śmieci” i „ Sejm Dzieci i Młodzieży”, których opiekunami i koordynatorami są p. Jolanta Staniszewska i p. Mariola Orzechowska. Nasze zaproszenie na konferencję przyjął wójt gminy Strachówki Piotr Orzechowski, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Rosa, dr Grzegorz Grabowski i dyrektor ds. Rozwoju Rynku w firmie Elektro-System Robert Wawrzonek. Wystąpili oni w roli ekspertów, dyskutując na temat ekorozwoju i ustawy gospodarowania odpadami. W gronie panelistów znalazły się także przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Mariola Cudna (kl. IIIa) i Klaudia Grodkowska (kl.IIIb), które przygotowały dwie prezentacje o działaniach szkoły i gminy podejmowanych w kierunku ekologii, na rzecz środowiska. Mariola i Klaudia to nasz zespół, który walczy o miejsce w obradach sejmu dzieci i młodzieży, które odbędą się 1 czerwca w Warszawie, w siedzibie Sejmu RP. Ich wystąpienia i organizacja konferencji to jedno z zadań konkursowych.

Uczestnicy dyskusji panelowej mówili min. o zrównoważonym rozwoju, zmianach w ustawie dotyczącej gospodarowania odpadami, jak postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Wśród zaproszonych na konferencję gości byli również vice przewodniczący Rady Gminy p Krzysztof Gawor, członkowie komisji rewizyjnej i jej przewodniczący Stanisław Gańko, sołtysi, ksiądz proboszcz Mieczysław Jerzak, pracownicy szkoły, nauczyciele, uczniowie gimnazjum. Po wystąpieniach panelistów był czas na pytania z sali. Poruszono wiele interesujących wątków. Gdyby nie konieczność odwozu uczniów spotkanie trwałoby dużo dłużej. Po części oficjalnej zaprosiliśmy naszych gości na herbatę. Dyskusja przeniosła się w kuluary.

Wszystkim gościom i uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy.

 

Jolanta Staniszewska

 

 

 

PROGRAM KONFERENCJI

Zobacz prezentacje:

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox