Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1382787
DzisiajDzisiaj199
WczorajWczoraj413
Ten tydzieńTen tydzień3019
Home Realizowane projekty English Teaching

English Teaching

Ambasador programu English Teaching

 

W dniach 14-16 marca, miałem okazję uczestniczyć w wyjątkowym szkoleniu zorganizowanym przez Nidzicką Fundację Rozwoju, w ramach programu English Teaching finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Jest to niesamowita organizacja, która swoimi wszechstronnymi działaniami wsparła już grupę 5000 nauczycieli i ich wychowanków, tak aby nauka języka angielskiego w małych miejscowościach nabrała rozmachu. Osobiście miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w trzech edycjach English Teaching Market, serii szkoleń w ramach pełnego pakietu ET oraz zrealizować projekt „Korespondencja przez Ocean. Lincoln-Strachówka” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Norwidowska. Sięgając pamięcią dalej w przeszłość, należy wspomnieć pracę lektorską w projekcie Angielski u Sołtysa, początek mojej kariery nauczycielskiej.

Więcej…

 

Dzień interaktywny pod hasłem ‘Do you speak English?’’

W poniedziałek 17 czerwca odbył się w naszej szkole dzień zadań interaktywnych, sprawdzających poziom kompetencji językowej naszych gimnazjalistów. Podzieleni na osiem grup uczniowie, wraz z opiekunami, zmierzyli się z siedmioma zadaniami. Było to między innymi: tworzenie rysopisów, słuchanie muzyki, kalambury, czy kompletowanie tzw. demotywatorów.

Więcej…

 

Wizyta Ricardo i Jana

7 maja 2013 r. uczniowie klasy I gimnazjum i klasy VI uczestniczący w projekcie English teaching „Korespondencja przez ocean. Lincoln-Strachówka” spotkali się ze studentem z Włoch Ricardo i absolwentem naszej szkoły. Studentem ze Szkocji Janem Kapaon. Ricardo opowiadał o Włoszech, antropologii, o swoich podróżach po Europie. Janek o tym, dlaczego zdecydował się na studia za granicą, o trudnościach i wyzwaniach. Spotkanie było dobrą okazją dla naszych uczniów do trenowania umiejętności mówienia po angielsku.

Sebastian Radzio

 

Zobacz zdjęcia

 

Wizyta pracownika Ambasady Amerykańskiej pana Andrew Staples

Mieliśmy dzisiaj w szkole niezwykłą przyjemność gościć pracownika ambasady amerykańskiej, pana Andrew Staples. W spotkaniu uczestniczyła grupa uczniów realizująca projekt English Teaching „Korespondencja przez ocean”. Oczywiście była też okazja do spotkania z pracownikami, czy zaobserwowania zwykłego dnia w naszej szkole.

Więcej…

 

Szkolenie English Teaching – Sebastian Radzio

W dniach 26-28 października odbyło się trzecie szkolenie, w ramach „pełnego pakietu” programu English Teaching. Tym razem fundacja Nida zaprosiła 57 nauczycieli języka angielskiego na trzydniowe szkolenie metodyczne w Warszawie.

 

Motywem przewodnim prowadzonych warsztatów było odnalezienie sposobu na połączenie własnych zainteresowań i pracy dydaktycznej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox