Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
905529
DzisiajDzisiaj141
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień141
Home Realizowane projekty English Teaching Szkolenie English Teaching – Sebastian Radzio

Szkolenie English Teaching – Sebastian Radzio

W dniach 26-28 października odbyło się trzecie szkolenie, w ramach „pełnego pakietu” programu English Teaching. Tym razem fundacja Nida zaprosiła 57 nauczycieli języka angielskiego na trzydniowe szkolenie metodyczne w Warszawie.

 

Motywem przewodnim prowadzonych warsztatów było odnalezienie sposobu na połączenie własnych zainteresowań i pracy dydaktycznej.

Pani  Aleksandra Gelner podjęła trudny problem zapamiętywania i utrwalania wiedzy. Pokazała również swoje metody pracy z muzyką na lekcji. Do dzisiaj mam w głowie melodię „Desert Rose” z jej warsztatów.

Kolejna sesja zajęć, prowadzona przez Annę Fabjańczyk-Woźniak, pokazała uczestnikom, że literatura polska może być częstym i pożytecznym gościem na lekcjach języka angielskiego. Pani Anna dodała też trochę koloru do naszej metodyki nauczania słownictwa. Zajęcia o literaturze zakończyły się miłym akcentem, w postaci odniesienia do strony naszej szkoły, a dokładniej zeszłorocznej „Wieczornicy”. Kiedy Pani Ania wspomniała o wierszu „Kot w pustym mieszkaniu”, nie mogłem nie wspomnieć o tym przedstawieniu, w zamian dowiedziałem się o angielskich tłumaczeniach Wisławy Szymborskiej.

Ostatnią sesją szkoleniową były trzy warsztaty z panem Grzegorzem Michałkiem. Mnie, co jest oczywiste, zainteresował ten o wdzięcznej nazwie „Nowoczesne Technologie”. Było ciekawie, choć w tej kwestii niestety dominowały głosy rozczarowania wyposażeniem sal lekcyjnych.  Ja mogę tylko całować próg pracowni językowej, bo jest ona wyjątkiem w skali naszego kraju. Pan Grzegorz podzielił się także swoją pasją – podróżowaniem i sportami ekstremalnymi.

Spotkanie rozpoczęła i zakończyła  Pani Barbara Margol, która udzieliła nam wielu cennych rad w kwestii realizacji projektów. Trzy dni szkolenia należy uznać za udane, następne spotkanie dopiero w przyszłym roku, chyba, że Majowie mieli rację:-)

Sebastian Radzio

 
Facebook Slide Likebox