Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1274130
DzisiajDzisiaj873
WczorajWczoraj905
Ten tydzieńTen tydzień6464
Home Realizowane projekty English Teaching Wizyta pracownika Ambasady Amerykańskiej pana Andrew Staples

Wizyta pracownika Ambasady Amerykańskiej pana Andrew Staples

Mieliśmy dzisiaj w szkole niezwykłą przyjemność gościć pracownika ambasady amerykańskiej, pana Andrew Staples. W spotkaniu uczestniczyła grupa uczniów realizująca projekt English Teaching „Korespondencja przez ocean”. Oczywiście była też okazja do spotkania z pracownikami, czy zaobserwowania zwykłego dnia w naszej szkole.

Pan Andrew Staples pracuje dla ambasady od niespełna dwóch lat, mieszka wraz ze swoją rodziną w Polsce. Urzekł nas dzisiaj dobrą znajomością naszego kraju. W swojej prezentacji przybliżył nam kalendarz świąt, które obchodzą mieszkańcy USA, odwołując się przy tym do swoich doświadczeń. Ten personalny wymiar prezentowanego materiału wzbudził szczególne zainteresowanie.Kolejnym etapem, było odpowiadanie na pytania zadawane przez uczniów. W miłej atmosferze, podziwiając zdolności dyplomatyczne pana Staples, mogliśmy się dowiedzieć o wielu szczegółach jego pracy i pobytu w Polsce.

Miłym akcentem była chęć przejścia się szkolnym korytarzem przez naszego gościa. Dało mi to szansę na przybliżenie panu Staples działań naszej placówki, uczestnictwa w programach takich jak SUS, English Teaching oraz wielu wydarzeniach, typu Konkurs Norwidowski, Vademecum.

Jak na porządną wizytę przystało, trafiliśmy też do naszej stołówki :-) Potem przyszedł czas na spotkanie z gronem pedagogicznym. To miłe uczucie, kiedy mimo występującej między nami bariery językowej, pan Staples przywitał wszystkich po polsku i starał się nawet odpowiadać na pytania pracowników, wysyłając tym samym mnie-tłumacza na bezrobocie. Otwartość i życzliwość godna odnotowania.

Jest za nami wspaniały początek tygodnia, nie tylko w postaci spotkania, ale też wyrażonej chęci dalszej współpracy. Mamy też zaproszenie do Ambasady Amerykańskiej.

Dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania, p. Agnieszcze Mazur z PAWF, p. dyrektor, Józefowi, paniom z kuchni oraz moim niezawodnym uczniom.

Serdecznie dziękuję p. Andrew Staples za jego wizytę.

Sebastian Radzio

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox