Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1273531
DzisiajDzisiaj274
WczorajWczoraj905
Ten tydzieńTen tydzień5865
Home Realizowane projekty English Teaching Dzień interaktywny pod hasłem ‘Do you speak English?’’

Dzień interaktywny pod hasłem ‘Do you speak English?’’

W poniedziałek 17 czerwca odbył się w naszej szkole dzień zadań interaktywnych, sprawdzających poziom kompetencji językowej naszych gimnazjalistów. Podzieleni na osiem grup uczniowie, wraz z opiekunami, zmierzyli się z siedmioma zadaniami. Było to między innymi: tworzenie rysopisów, słuchanie muzyki, kalambury, czy kompletowanie tzw. demotywatorów.

Zanim zaczęła się rywalizacja między drużynami, spotkaliśmy się wszyscy na świetlicy, aby podsumować trwający od września projekt: "Korespondencja przez Ocean. Lincoln - Strachówka". W ramach projektu, grupa 21 uczniów, wymieniała tradycyjną korespondencję ze swoimi rówieśnikami z Lincoln w stanie Nebraska. W czasie trwania projektu odbywały się też dodatkowe lekcje języka angielskiego, zadania projektowe oraz spotkania uczniów z ciekawymi ludźmi. Dzięki projektowi, gościł w naszej szkole Andrew Staples – pracownik Ambasady Amerykańskiej . Dzień językowy, był w istocie ukoronowaniem podjętych działań. Po wręczeniu nagród rzeczowych, uczestnikom projektu, udali się oni do poszczególnych sal, aby wcielić się w rolę gospodarzy tego dnia. Niewątpliwie stanęli na wysokości zadania. Serdecznie im za to dziękuję.

Czy padła odpowiedź na pytanie zawarte w tytule? Zapewne tak, przy czym nie zawsze twierdząca. Uczniowie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, było przy tym dużo zabawy i uśmiechu, ale głównym celem tego dnia było ukazanie potrzeby nauki języka obcego. Nauki świadomej, której efektów nie da się mierzyć ocenami w dzienniku – sprawdza je życie.

Nasz projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które trafiły do nas dzięki Fundacji Nida. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska przy współpracy z naszą szkołą.

Serdecznie dziękuję p. Dyrektor, p. Jadzi oraz p. Ani za pomoc w przygotowaniu tego dnia. Dziękuję również opiekunom grup.

Sebastian Radzio

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox