Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1382782
DzisiajDzisiaj194
WczorajWczoraj413
Ten tydzieńTen tydzień3014
Home Realizowane projekty Laboratorium Praktyki Edukacyjnej

Laboratorium Praktyki Edukacyjnej

Konferencja Dyrektorów Szkół Klubu Szkoły Uczące Się

W dniach 6-7 października 2016 r. brałam udział w pierwszej w tym roku Konferencji Klubu Szkół Uczących Się i szkół, które pracują w programie Laboratoria praktyk edukacyjnych. Oba programy prowadzone są przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza szkoła od ponad dziesięciu lat  jest członkiem Klubu SUS, a od czterech w Laboratorium.  Celem konferencji była wymiana doświadczeń pomiędzy dyrektorami szkół, aby pogłębić wykorzystywanie praktyk pracy nauczycieli do poprawy uczenia się uczniów i do rozwoju szkoły i wsparcie dyrektorów włączających się w strukturę Klubu SUS w wyborze praktyk pracy nauczycieli.

Więcej…

 

Konferencja i tytuł Szkoły Uczącej Się

W dniu 7 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się konferencja „Uczymy się uczyć. Osiąganie przez uczniów celu lekcji, a zadania i działania nauczycieli”. Konferencja była podsumowaniem trzech lat pracy szkoły w ramach programu „Laboratorium praktyk edukacyjnych” . Na konferencję zaprosiliśmy przedstawicieli Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji Dobra Edulkacja, nasze trenerki Mirkę Rokicką i Magdę Swat-Pawlicką, nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 30 z Lublina, SP nr 143 z Warszawy, którzy tak jak my pracują nad analizą prac uczniowskich. Zaproszenia skierowaliśmy do szkół z powiatu wołomińskiego. Dziękujemy za obecność pani Jadwidze Ołdak i Eli Tuszyńskiej z Gimnazjum w Jadowie. Przed południem nasi gości obserwowali dwie wybrane lekcje zgodnie z arkuszem obserwacji przygotowanym przez szkołę. Następnie spotkali się w kilkuosobowych zespołach i analizowali prace uczniów powstałe na tych lekcjach. Na tej podstawie sformułowali informację zwrotną dla nauczycieli i szkoły w zakresie określonym w temacie konferencji. Po obiedzie odbyła się oficjalna część spotkania, na którą przybyli przedstawiciele Rady Rodziców z panią przewodniczącą Anną Han, kierownik biblioteki gminnej pani Anna Gołoś, wszyscy pracownicy i nauczyciele szkoły. Obejrzeliśmy prezentację z ostatnich trzech lat pracy szkoły w „Laboratoriu” . Następnie pani Mirka Rokicka w imieniu CEO wręczyła szkole, na ręce pani dyrektor Grażyny Kapaon „blachę” i drugi tytuł Szkoły Uczącej Się za lata 2012-2016 oraz list przewodni podpisany przez prezesa CEO Jacka Strzemiecznego potwierdzający osiągnięcia szkoły.

To wielkie wyróżnienie i docenienie ogromnej, nieustającej, systematycznej pracy nauczycieli nad swoim warsztatem pracy i podnoszeniem jakości pracy szkoły. Dziękujemy.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

Więcej…

 

Program "Szkoły kliniczne" - wizyta Kate i Elizabeth

W piątek 18 września 2015 r. odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście. Z Magdą Swat–Pawlicką, naszą opiekunką w programie „Szkoły kliniczne” przyjechały panie Kate Montgomery i Elizabeth Hulbert z Columbia University w Nowym Yorku. Celem spotkania była obserwacja prowadzenia lekcji przez nauczycieli przygotowujących się do pełnienia funkcji mentorów. W przyszłości, będą oni pomagać w kształceniu nauczycieli. Na lekcję języka polskiego zaprosiła nas pani Iwona Gajda, Mariola Orzechowska i Emilia Badurek. Każda była inna, każda bardzo interesująca, świetnie przygotowana. Magda zwróciła uwagę na pracę uczniów w grupach, ich zaangażowanie i aktywność. Katy i Elizabeth, które zajmują się w USA wspomaganiem nauczycieli podkreślały bardzo dobrą atmosferę w szkole, klimat i kulturę uczenia się uczniów i nauczania. Udział w programie „Szkoła kliniczna” Fundacji Dobra Edukacja już teraz jest dla naszej szkoły wielkim wyróżnieniem i szansą na rozwój zarówno pojedynczych nauczycieli, jak i całego zespołu. Dziękujemy.

Dyr. Grażyna Kapaon

Więcej…

 

Laboratorium - spotkanie pierwsze

W środę 8 października 2014 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie dziesięciu nauczycieli naszej szkoły pracujących w programie „Laboratoria Praktyk Edukacyjnych”. To program, do którego zostaliśmy zaproszeni dwa lata temu przez Centrum Edukacji Obywatelskiej , jako jedna z dziesięciu szkół w Polsce. Projekt LPE realizowany jest w ramach Programu Szkoła Ucząca Się we współpracy z wykładowcami Kolegium Nauczycielskiego Uniwersytetu Columbia. Celem projektu jest wprowadzanie procedur OK-obserwacja, nagrywanie lekcji, obserwacja wybranych uczniów, spacer edukacyjny, analiza prac uczniowskich jako sposób na podnoszenie jakości procesu nauczania i uczenia się uczniów. Oraz przygotowanie szkół SUS do dzielenia się wiedzą i okazywania dobrych praktyk nauczycielom z innych placówek.

Więcej…

 

Laboratorium praktyki edukacyjnej - szkolenie

W poniedziałek 3 lutego 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie grupy nauczycieli pracujących w programie „Laboratorium praktyki edukacyjnej”. Spotkanie animowała nasza trenerka Magda Swat. Przez ponad cztery godziny pracowaliśmy nad wprowadzaną na naszych lekcjach procedurą analizy prac uczniowskich. Mówiliśmy o kolejnych krokach naszych działaniach, aby były skuteczne i aby poprawiało się uczenie naszych uczniów.

 

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox