Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
905545
DzisiajDzisiaj157
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień157
Home Realizowane projekty Laboratorium Praktyki Edukacyjnej Laboratorium- pierwsze warsztaty

Laboratorium- pierwsze warsztaty

Rozpoczęliśmy drugi rok pracy w programie „Laboratorium praktyki edukacyjnej”. W październiku odbyło się pierwsze spotkanie. Przyjechały nasze nieocenione opiekunki /trenerki Magda Jurewicz i Magda Swat. Do grupy nauczycieli pracujących w programie dołączyła pani Jadzia Subzda. Podczas ponad czterogodzinnych warsztatów pracowaliśmy nad podsumowaniem ubiegłego roku w odniesieniu do konkretnych uczniów, klasy V I I Gim. I nauczycieli, określeniem celu na bieżący rok szkolny. Nie było łatwo, ale udało się.

Będziemy pracować nad tym, aby uczynić uczenie się uczniów widocznym. Mówiąc jaśniej, co zrobić, aby móc stwierdzić ze 100% pewnością, że nasi uczniowie uczą się na lekcji.

Cele brzmią tak:

1. Uczeń jest świadomy, jakie etapy ma lekcja i w jakim momencie jesteśmy.

2. Uczeń wie (i my) czego konkretnie się nauczył i my wiemy, że on wie. J

Jak widać idziemy w „głąb” procesu uczenia. Pomoże nam w tym Bill Stroud z Teachers College Columbia University, którego będziemy gościli u siebie 18 listopada. Z Billem przyjadą trenerki z Centrum Edukacji Obywatelskiej i nauczycielki z zaprzyjaźnionych szkół z Tych i Lublina.

 

 
Facebook Slide Likebox