Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
905529
DzisiajDzisiaj141
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień141
Home Realizowane projekty Laboratorium Praktyki Edukacyjnej Konferencja Dyrektorów Szkół Klubu Szkoły Uczące Się

Konferencja Dyrektorów Szkół Klubu Szkoły Uczące Się

W dniach 6-7 października 2016 r. brałam udział w pierwszej w tym roku Konferencji Klubu Szkół Uczących Się i szkół, które pracują w programie Laboratoria praktyk edukacyjnych. Oba programy prowadzone są przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza szkoła od ponad dziesięciu lat  jest członkiem Klubu SUS, a od czterech w Laboratorium.  Celem konferencji była wymiana doświadczeń pomiędzy dyrektorami szkół, aby pogłębić wykorzystywanie praktyk pracy nauczycieli do poprawy uczenia się uczniów i do rozwoju szkoły i wsparcie dyrektorów włączających się w strukturę Klubu SUS w wyborze praktyk pracy nauczycieli.

Zostałam zaproszona, aby jako dyrektorka jednej z dwóch szkół, które prowadzą analizę prac uczniowskich, podzielić się naszym doświadczeniem we wprowadzeniu tej praktyki. Po wykładzie inauguracyjnym Jacka Strzemiecznego prezesa CEO, odbyła się  sesja nazwana „Żywą biblioteką” , podczas której opowiadałam o naszej pracy z APU. Kolejnego dnia wystąpiłam w panelu dyrektyw. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wykładu o wariantowości prowadzenia Praktyk pracy Nauczycieli Danusi Sterny, wziąć udział w warsztatach pt. „Nauczyciel poprawiający uczenie się uczniów i swoje nauczanie” oraz Praktyka pracy nauczycieli w mojej szkole. Konferencję zakończyła informacja Danusi Sterny o OK zeszycie. W naszej szkole tę praktykę rozpoczęła z dużym powodzeniem pani Basia Janus.

 

Grażyna Kapaon

 
Facebook Slide Likebox