Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1382782
DzisiajDzisiaj194
WczorajWczoraj413
Ten tydzieńTen tydzień3014
Home Realizowane projekty Pływać każdy może

Pływać każdy może

Ten ostatni wyjazd….

 

Więcej…

 

Dugie warsztaty pomocy przedmedycznej.

W poniedziałek 18 czerwca 2012 odbyły się drugie warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.  W spotkaniu z Anią Janus instruktorką z hufca ZHP w Stanisławowie udział wzięły nie tylko dzieci uczestniczące w projekcie „Pływać każdy może”, ale uczniowie klasy pierwszej i trzeciej szkoły podstawowej. Ania pokazała dzieciom jak unieruchomić złamaną rękę, nogę, obandażować skaleczenie, pomóc osobie, która zemdlała. Zdobytą wiedzę uczniowie utrwalali i sprawdzali ćwicząc w parach.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Ani za poświęcony czas.

 

Tekst: Grażyna Kapaon

Zobacz galerię

 

Kurs pierwszej pomocy

Jednym z działań zaplanowanych w projekcie „Pływać każdy może”, prowadzonym przez Stowarzyszenie Rzeczposplita Norwidowska  we współpracy z naszą szkołą, były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadziły je dzisiaj  wolontariuszki, dwie Anie z drużyny ZHP w Stanisławowie. Uczestnicy projektu, wyjazdów na basen, w dwóch grupach poznawali zasady postępowania w nagłych wypadkach. Na fantomie uczyli się wykonywać sztuczne oddychanie i masaż serca. Poznawali zasady pomocy w przypadkach złamań, skaleczeń i innych obrażeń. Jak mówiły dzieci zajęcia były bardzo ciekawe.

Wolontariuszkom serdecznie dziękujemy.

Tekst Grażyna Kapaon

Zobacz galerię

 

Wyjazd na basen

Wracając któregoś razu z basenu, musiałem to zrobić! Musiałem jeszcze w autobusie wstać i spytać naszych pływaków czy w następny wtorek, ten wtorek tuż po świętach, dzień wolny od nauki czyli dzień, w którym lubuje się praktycznie każdy uczeń (są wyjątki) - czy mam organizować wyjazd na basen, czy nie. Wszyscy byli za i pojechaliśmy.

Więcej…

 

„Pływać każdy może”

W marcu rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Pływać każdy może” przygotowanego przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska dla uczniów naszej szkoły. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki  w ramach konkursu grantowego powszechnej nauki pływania. Do końca czerwca grupa 30 dzieci z klas I-VI i gimnazjum będzie wyjeżdżać na godzinne zajęcia na pływalni w Wyszkowie. Pod okiem trzech instruktorów uczniowie  uczą się pływać. Odbyły się już dwa wyjazdy. W projekcie zaplanowane są także zajęcia sportowo-rekreacyjne, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców – rodziców, dzieci, młodzież i seniorów. Proponujemy Nordic Walking-chodzenie z kijami, jazdę na rowerze lub zajęcia na sali gimnastycznej. Pierwsza wycieczka rowerowa odbyła się 23 marca. Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 18:00 przy szkole.

 

W projekcie uczestniczą jako wolontariusze pani Iwona Suchenek, Beata Kotarba, Mariola Orzechowska. Koordynatorem projektu jest pan Krzysztof Załęski.

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox