Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1197818
DzisiajDzisiaj831
WczorajWczoraj842
Ten tydzieńTen tydzień5121
Home Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską

Spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską

W Pałacu w Chrzęsnem rozpoczęły się „Literackie spotkania” organizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury i Powiat Wołomiński. 2 października klasa VI wybrała się na pierwsze spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Barbarą Kosmowską.

 

Przyjechaliśmy trochę za wcześnie, więc była okazja pospacerować po przepięknym, przypałacowym parku w jesiennej odsłonie. Zdjęcia zrobione w takiej scenerii na pewno się udały. Udało się także spotkanie. Pani Barbara okazała się bardzo ciepłą, otwartą osobą. Cudownie opowiadała o swoim dzieciństwie, o tym, jak rodzice i starsze rodzeństwo czytało jej książki. Do tego stopnia to lubiła, że nie bez trudu przyszło jej samej nauczyć się czytać. Pomógł fortel brata, który przeczytał pierwszych kilka stron „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lingren ukochanej książki pani Barbar i powiedział, „a teraz jeśli chcesz dowiedzieć się co było dalej sama musisz przeczytać” Od tamtej pory odkrył się dla pisarki fantastyczny świat literatury. Sama zaczęła pisać kiedy miała 40 lat spełniając w ten sposób swoje marzenia. Uczniowie VI klasy słuchali jak zaczarowani opowieści autorki „Zielonych kasztanów”, „Pozłacanej rybki”, „Buby” i ponad trzydziestu innych tytułów. Śmiało zadawali ciekawe pytania, zresztą jako jedyni, choć na sali byli jeszcze gimnazjaliści. Wybrali też książkę z autografem pani Kosmalskiej „Kolorowy szalik” do wspólnego czytania. Kilka osób kupiło inne pozycje. Teraz zabieramy się do czytania. Każdy wybiera coś dla siebie, a za dwa tygodnie odbędzie się „Popołudnie z książką”, na którym podzielimy się refleksjami po przeczytanej lekturze.

Grażyna Kapaon

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox