Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1274166
DzisiajDzisiaj32
WczorajWczoraj877
Ten tydzieńTen tydzień6500
Home Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Klasa 3 SP na spotkaniu literackim

Klasa 3 SP na spotkaniu literackim

Klasa 3 SP na spotkaniu literackim „CHRZĘSNE – LITERACKIE SERCE MAZOWSZA 2018. Chrzęsne chrzęści polszczyzną”

16 X b.r. klasa III SP uczestniczyła w spotkaniu literackim programu „Chrzęsne chrzęści polszczyzną”. Jak dowiedzieliśmy się przed wyjazdem Pałac w Chrzęsnem od trzech lat jest miejscem spotkań miłośników literatury – odwiedzają go dziennikarze pisarze, aktorzy, reżyserzy. Publiczność bierze udział w spotkaniach autorskich, projekcjach filmowych, słuchowiskach radiowych, debatach, warsztatach literackich i językowych, konkursach i quizach. 2 października 2018 roku ruszyła 3. edycja programu organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i Powiat Wołomiński.

W tym roku przebiega ona pod hasłami „Wspólny język, wspólna sprawa” i „100 lat niepodległości Polski”. Program kierowany jest również do najmłodszych, stąd mogliśmy wziąć udział w spotkaniu literackim „Bambukalambu”. Był to występ aktorki Teatru Narodowego EWY KONSTANCJI BUŁHAK, która zaśpiewała wiersze polskich poetów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stanisława Jachowicza i innych. Towarzyszyła jej muzyka w wykonaniu kompozytora i pianisty MATEUSZA DĘBSKIEGO. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, pani Ewa Bułhak zapraszała dzieci do wspólnej recytacji, akompaniamentu, zaskakiwała interpretacją wierszy. Umiała tym samym zachwycić publiczność, ośmieliła uczestników i wciągnęła wszystkich do zabawy. Po spotkaniu pani Ewa została chwilę z nasza klasą, udzieliła odpowiedzi na nasze pytania, wysłuchała recytacji fragmentu wiersza „Wspomnienie wioski” C.K. Norwida w wykonaniu Zuzi przygotowującej się do części artystycznej z okazji 100-lecia naszej szkoły. Zuzia otrzymała bardzo dużo ciepłych, miłych słów od Pani Ewy. Potem korzystając z pięknej pogody zwiedziliśmy pałac i otaczający go park, a dzieci nie mogły oprzeć się zabawie w jesiennych liściach.

Znakomity gość, wspaniała atmosfera, najlepsza literatura dziecięca, spotkanie z żywym słowem, a potem piękny spacer po jesiennym pałacowym parku – to krótko mówiąc czekało na nas w Chrzęsnem „literackim sercu Mazowsza”.

Dziękujemy Pani Marcie Roguskiej za przesłane zdjęcia.

Tekst Krystyna Ołdak, fot. Krystyna Ołdak, Marta Roguska.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox