Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1307185
DzisiajDzisiaj63
WczorajWczoraj730
Ten tydzieńTen tydzień3026
Home Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Spotkanie klasy VIII z Anną Bikont autorką książki „Sendlerowa w ukryciu”

Spotkanie klasy VIII z Anną Bikont autorką książki „Sendlerowa w ukryciu”

 

Spotkanie klasy VIII z Anną Bikont autorką książki „Sendlerowa w ukryciu”

20 listopada 2018r. klasa VIII uczestniczyła w Pałacu w Chrzęsnem w spotkaniu autorskim z Anną Bikont autorką książki "Sendlerową w ukryciu". Uczniowie obejrzeli fragment filmu dokumentalnego poświęconego życiu Żydów zgromadzonych w warszawskim getcie przeplatanego wypowiedziami Ireny Sendlerowej. Sendlerowa opowiadała o tym w jaki sposób były wyprowadzane dzieci z getta, dokąd trafiały po zdobyciu odpowiednich dokumentów i jak wyglądało ich życie po wojnie. Następnie mogliśmy posłuchać rozmowy p. E. Szymańskiej z Teatru Mazowieckiego z autorką książki o Irenie Sendlerowej. Pani A. Bikont opowiedziała co ją skłoniło do napisania książki. Napisała ją przypadkiem. Nie chciała pisać o Irenie Sendlerowej. Chciałam opisać to, jak trudno było uratować jedno żydowskie dziecko, a co dopiero mityczne dwa i pół tysiąca. Mówiła też w jaki sposób gromadziła materiały do książki.W mojej książce nic nie jest super - mówiła autorka, poza bohaterskim kręgiem kobiet, które wraz z Ireną Sendlerową pomagały ratować żydowskie dzieci. Oczywiście opowiadam historie tych, którzy przeżyli, więc w tym sensie książka jest nazbyt optymistyczna. Większość nie przeżyła. I to jest okropne, smutne i przygnębiające.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się też wielu faktów z życia Ireny Sendlerowej.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox