Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1307210
DzisiajDzisiaj88
WczorajWczoraj730
Ten tydzieńTen tydzień3051
Home Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Spotkanie z panią Agnieszką Frączek

Spotkanie z panią Agnieszką Frączek

Na ostanie spotkanie w ramach programu „Chrzęsne – literackie serce Mazowsze 10 grudnia wybrała się V klasa. Na miejscu spotkały się dwie klasy z naszej szkoły. Okazało się bowiem, że zaproszeni uczniowie z innej szkoły nie przyjechali i klasa VI mogła zostać na spotkaniu z panią Agnieszką Frączek. Była to nie lada przyjemność słuchać opowieści i językowych zagadek, które przed młodymi słuchaczami stawiała wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, językoznawca, germanistka i leksykograf, redaktor naukowy Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN. Pani Agnieszka bawiła się językiem polskim, jego zawiłościami i pułapkami, i do tej zabawy zapraszała dzieci. Pięknie opowiadała o swoich książkach, a szczególnie o jednej z nich pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Słuchacze dowiedzieli się, że Tuwim pisał głównie teksty dla dorosłych, i dla słynnych przedwojennych kabaretów. Dla dzieci napisał tylko 40 wierszy, a mimo to po wsze czasy zostanie autorem dziecięcej poezji. Na koniec wszyscy chętni otrzymali wpis i autograf autorki.

Grażyna Kapaon

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox