Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1307176
DzisiajDzisiaj54
WczorajWczoraj730
Ten tydzieńTen tydzień3017
Home Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Dzień księgarza: występy klas 0-IV

Dzień księgarza: występy klas 0-IV

 

Czy wiecie, że 13 grudnia jest Dniem księgarza? Dzisiaj w naszej szkole z tej okazji klasy przygotowały fantastyczne prezentacje książek, które polecały swoim kolegom i koleżankom. Pomysłodawczynią tego dnia była pani Iwona Gajda, nasza szkolna bibliotekarka. Prezentacja odbyła się w dwóch grupach klas młodszych od zerówki do klas czwartych i klas starszych.

 

Grupa przedszkolna zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima, klasa I również zarekomendowała wiersze Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”, „Pan Hilary”, „O Grzesiu kłamczuchy i jego cioci”. Klasa II z wychowawczynią panią Basią Janus zaprosiła do przeczytania serii o przygodach Tappiego „Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego”. Zaprosiła na degustację potraw przygotowanych przez uczniów z przepisów Tappiego. Klasa III z panią Krystyną Ołdak wyczarowała baśniowy świat „Dziewczynki z zapałkami” Hansa Christiana Andersena.

Klasa IV a opowiedziała nam o książce „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Pawła Beręsewicza. Uczniom akompaniował na gitarze wychowawca pan Krzysztof Załęski. Klasa fantastycznie zaśpiewała piosenkę „Dziewczyna z granatem” z filmu „Czas honoru”. A klasa IV b rozśmieszyła wszystkich fragmentem z komiksu „Kajko i Kokosz”.

Grażyna Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox