• Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Vademecum
  Vademecum
 • Vademecum
  Vademecum
 • Konkurs Norwidowski
  Konkurs Norwidowski
 • Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
  Telewizja Rzeczpospolita Norwidowska
 • Sztandar
  Sztandar
Szkolne Koło Caritas na Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński).

W Niedzielę Palmową SKC uczestniczyło w kiermaszu zoorganizowanym przez wójta gminy Strachówka. Sprzedawaliśmy palmy i ozdoby świąteczne wykonane przez niezawodne panie:  Mirkę Ufnal i  Anię Owsianko (kwiaty do palm wykonali wolontariusze). Mieszkańcy gminy nie zawiedli i wykupili cały asortyment.

Kawiarenka "U świętego Klemensa" CARITAS

15 marca swoje święto obchodzą cukiernicy i piekarze. Patronem tych grup jest bowiem św. Klemensa, a jego wspomnienie obchodzimy  właśnie w tym dniu. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nie są zawodowymi cukiernikami, ale przygotowali pyszne słodkości na kawiarenkę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych produktów spożywczych i żywnościowych dla osób objętych pomocą w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Mińsku Mazowieckim. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły sie do zorganizowania kawiarenki.

Barbara Janus- opiekun SKC

Szkolne Koło Caritas na kiermaszu świątecznym

Działo się! 17 grudnia na placu targowym w Strachówce odbył się kiermasz. Nie mogło tam zabraknąć SKC ze Szkoły Podstawowej w Strachówce. Przez wiele lat sprzedawaliśmy ozdoby w kościele, tym razem konkurencja była silna, gdyż swoje wyroby sprzedawały Koła Gospodyń Wiejskich  z terenu gminy oraz inne firmy, instytucje i osoby prywatne.

Szkolne Koło Caritas: zbiórka przyborów i kawiarenka

"Wielkim złem jest nie czynienie żadnego dobra."

(Św. Franciszek Salezy)

Co dobrego udało się nam zrobić w tym roku szkolnym?

We wrześniu przeprowadziliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów z Bliskiego Wschodu. Zebraliśmy siedem pudełek zeszytów, bloków, kredek, flamastrów, farb i innych przedmiotów, które są potrzebne w szkole. Wszystkie artykuły przekazaliśmy do Caritas Polska.

Zbiórka przyborów szkolnych

Szkolne Koło Caritas prowadzi zbiórkę artykułów szkolnych dla uczniów szkół na Bliskim Wschodzie. Jest to akcja Caritas Polska. Do 20 października czekamy na kredki, bloki, zeszyty, ołówki itp. Bardzo prosimy o zaangażowanie. Ktokolwiek potrafi dawać  z siebie jest bogaty. Niech słowa niemieckiego filozofa Ericha Fromma będą dla wszystkich zachętą do dawania z siebie, tym którzy potrzebują naszej pomocy.

Barbara Janus- opiekun SKC

Gościmy

Odwiedza nas 80  gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka