Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
880571
DzisiajDzisiaj239
WczorajWczoraj78
Ten tydzieńTen tydzień317
Home Niecodzienne lekcje Dzień Ekologii

Dzień Ekologii

Czym jest ekologia wyjaśniła Julia Pękul w wierszu o tym samym tytule. Następnie klasy zaprezentowały przygotowane piosenki o tematyce ekologicznej przygotowane:

  • Kl. 0: „Leśne ludki”
  • Kl. 1: „Słoneczko”
  • Kl. 2 A: „Jagódki”, „Jadą rowery”
  • Kl. 2 B: „Imieniny Ziemi”
  • Kl. 3: „Moja planeta”

 

 

Oprócz piosenek były też wiersze „Mali strażnicy przyrody”, „Spotkanie z ekologiem” i scenka „Krótka historia o ekologii: dzieci i śmieci”. Na tym nie koniec: sprawdziliśmy wiedzę najmłodszych uczniów w krótkim quizie. Okazała się zdumiewająca! Potrafimy segregować śmieci i wiemy, jak się zachować w lesie. Oszczędzamy prąd i wodę. Dbamy o ptaki zimą, a wiosną zakładamy i pielęgnujemy szkolny ogródek. Niebawem zasadzimy kwiaty w donicach.

To dobra prognoza, od najmłodszych lat szanować środowisko.

Zespół edukacji wczesnoszkolnej


 

 
Facebook Slide Likebox