Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1361154
DzisiajDzisiaj20
WczorajWczoraj363
Ten tydzieńTen tydzień20
Home Niecodzienne lekcje Spotkanie z Barbarą Gawryluk

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 1 naszej szkoły wyjechali po raz drugi w tym roku do Pałacu w Chrzęsnem. Celem był udział spotkaniu autorskim z Barbarą Gawryluk w cyklu spotkań pn. „Ocali nas przyroda”. Ale jeszcze przed spotkaniem na korytarzu dzieci obejrzały wystawę ilustracji Janusza Grabiańskiego. Był to przedostatni dzień festiwalu „Chrzęsne literackie serce Mazowsza”. Barbara Gawryluk to dziennikarka Radia Kraków i autorka książek dla dzieci. Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się jak żyć ekologicznie, podawali argumenty, gdzie lepiej się mieszka - na wsi czy w mieście. Pisarka przedstawiła też dzieciom bohaterów swoich książek, rozdawała autografy i pasjonująco opowiadała o swoich podróżach. To było bardzo ciekawe spotkanie i dzieci już zapowiedziały, których książek będą szukać w bibliotece. Wymieniały: „Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie”, „Apa, pies zaprzęgowy”, „Owocowe bajki”, „Klifka”, „W Zielonej Dolnie”, „Pudełko pełne kotów”.

Krystyna Ołdak

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox