Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
905534
DzisiajDzisiaj146
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień146
Home Otulić ... miłością W świątecznej atmosferze

W świątecznej atmosferze

15 stycznia, piękny zimowy dzień, w sam raz by wyruszyć do Loretto. Grupa młodzieży uczęszczająca na zajęcia teatralne p. Renaty Ołdak wybrała się tam z jasełkami. Odwiedziliśmy podopiecznych Niepublicznego Domu Pomocy Społecznej. Przywieźliśmy dla nich koce, chusty, szale, skarpety… wszystko, co udało się wydziergać starszym i młodszym uczestnikom projektu „Otulić … miłością”.

Ręce zajęte, każdy z nas coś niesie, dźwiga. Dekoracje, rekwizyty, kostiumy, prezenty. Wita nas siostra Filemona, podopieczni już czekają zgromadzeni na auli. Za oknem leniwie prószy śnieg… rozstawiamy scenę, migiem przebieramy się w kostiumy, charakteryzacją zajęliśmy się już w drodze, w autobusie, przybierając skórę diabłów i śmierci. Zaczynamy!

Gramy dziś dla niezwykłej publiczności. Większość z nas nigdy nie była w takim miejscu, rzadko ma okazje przebywać wśród ludzi starszych. Ktoś na widowni ma zamknięte oczy, pielęgniarka wyprowadza kogoś na wózku. Gra się zupełnie inaczej niż w szkole, dla kolegów czy nauczycieli. Idzie nam szybko, mieliśmy sporo prób. Ukłon, brawa, na niektórych twarzach udaje się rozpoznać reakcje: wzruszenie. Wspólnie śpiewamy „Wśród nocnej ciszy”. Panie dopytują: czym się tak umalowaliśmy? Ile było prób? Skąd jesteśmy? Kto przyjechał?

Pani Mirka rozdaje wydziergane dzieła, otula zrobionymi z miłością pledami. Niektóre panie mają już takie: przydają się, służą, a do tego są piękne i kolorowe. Czas wracać. Żegnamy się z paniami, z siostrami. Zaglądamy na chwilę do kaplicy, by podziękować za tę chwilę. Za oknem leniwie prószy śnieg…

A.Fortuna

 

 

 
Facebook Slide Likebox