Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1333948
DzisiajDzisiaj411
WczorajWczoraj701
Ten tydzieńTen tydzień3253
Home Katecheza w Szkole Podstawowej Zmartwychwstanie, Miłosierdzie i I Komunia

Zmartwychwstanie, Miłosierdzie i I Komunia

Tym miłosierdziem jest Zmartwychwstały Jezus(Ela, klasa 3, RzN)

 

Zgłosiłem na ostatnim posiedzeniu Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej apel-prośbę w związku ze zbliżającą się uroczystością I Komunii w Strachówce. Apel i prośba są proste - „Pomóżcie”. Pomóżcie w sytuacji niezdrowej, bo nie jasnej. Niejasnej, bo nie zdrowej. Przedrostek przechodzi z jednej grupy wyrazów do drugiej.

 

Zdrowie i jasność w życiu społecznym, a cóż dopiero w życiu religijnym, domaga się jawności działań. Dobrze więc, że możemy się spotkać w sobotę o godz. 10.00 przed kościołem, a mam nadzieję, że także na modlitwie w kościele Świętego Antoniego w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny w Strachówce.

Proszę, apeluję, zapraszam wszystkich ze wspólnoty wierzących i niewierzący na naszym terenie, którzy chcą pomóc mnie, dzieciom, rodzicom, szkole, parafii, gminie. Mogę tylko prosić. Wielką pomocą może być sama obecność, uśmiech lub cicha modlitwa. Wypłyńmy na głębię. Z głębi siebie samych, stworzonych na oraz i podobieństwo Boga samego.

Na ostatniej katechezie głównie się pomodliliśmy, bo niespodziewanie przyjechało dwóch księży odwiedzić nas w szkole. Jeden z nich jest jednym z głównych organizatorów parafii w Trawach. Żyjemy historią wielkiego Kościoła Powszechnego i małych wiejskich parafii. I Komunia też jest wydarzeniem, historią, głównie w życiu dzieci. Kiedy przed laty robiłem ankietę na temat najważniejszych przeżyć i doświadczeń religijnych młodzieży maturalnej, wskazywali I Komunię. Nie na samą uroczystość, nie na przyjęcie domowe, nie na prezenty, bo to wszystko przemija i się zaciera w pamięci po latach. Wskazywali na ale przeżycie religijne - doświadczenie Boga. Doświadczenie spotkania z Bogiem.

 

BEZ TEJ WIARY I TEGO OCZEKIWANIA NIE WARTO SZYKOWAĆ I KOMUNII

– w rodzinie, w parafii i w szkole.

Strona www o I Komunii w RzN ma (miała) być okazją do spotkania ze sobą i Bogiem przed I Komunią. Czy ktoś odpowie, czy ktoś chce się spotkać na takim poziomie życia duchowego? Prosiłem nawet w Ameryce. Lucy, matka szóstki dzieci jest bardzo zaangażowana w życie duchowe, parafialne i szkolne. Czeka na pytania ze Strachówki - od rodziców, parafian-chrześcijan, nauczycieli i każdego, kto chce się rozwijać w wierze rozumnej. Lucy kocha Polskę, bo kocha Jana Pawła II i siostrę Faustynę, a przede wszystkim Jezusa w Eucharystii. Mieszka naprzeciwko kościoła, dwieście metrów od szkoły. Przed domem mają figurkę Matki Bożej.

 

ONI NAPRAWDĘ CHCĄ SIĘ MODLIĆ ZA NAS,

W TYM ZA DZIECI  PIERWSZO-KOMUNIJNE

I ICH RODZINY

W TAJEMNICY JEDNEJ WSPÓLNOTY WIARY I MIŁOŚCI,

JEDNEGO KOŚCIOŁA-MISTYCZNEGO CIAŁA CHRYSTUSA.

 

PS.

Stwierdzenia i zdania ogólnie poprawne, gładkie i banalne niczego do rozmowy nie wnoszą.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox