Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
841553
DzisiajDzisiaj447
WczorajWczoraj484
Ten tydzieńTen tydzień1370
Home Projekty Audycja o lodowej krainie

Audycja o lodowej krainie

 

Jedną z lektur klasy III szkoły podstawowej jest "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Czesława Centkiewicza.

Nie jest to książka łatwa, ponieważ opisuje sprawy zupełnie nam obce - jej akcja rozgrywa się na Grenlandii przed II wojną światową. W dodatku nie jest obfitującą w wesołe przygody powieścią o przygodach rówieśnika, już raczej reportażem opisującym codzienne życie, wierzenia i obyczajowość Eskimosów. Dzieci jednak świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i przygotowały piękne makiety wioski eskimoskiej. Pojawiły się: igloo, tradycyjne narzędzia i środki transportu, zwierzęta, sceny zdobywania pożywienia, w tym imponujące polowanie na wieloryba.

Na zakończenie "zimowych lekcji" urządziliśmy jeszcze słuchowisko "Audycja o lodowej krainie" wg. tekstu z podręcznika, który został pięknie, wręcz po aktorsku, przeczytany, a także wzbogacony ilustracją dźwiękową.

 

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania efektów naszej kilkugodzinnej pracy.

Emilia Badurek

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox