Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1412213
DzisiajDzisiaj161
WczorajWczoraj950
Ten tydzieńTen tydzień4538
Home Rok Norwidowski „Nauczyciele i uczniowie czytają Norwida”

„Nauczyciele i uczniowie czytają Norwida”

 

Drodzy Uczniowie

Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida w 200 rocznicę jego urodzin. W całej Polsce różne instytucje, szkoły, biblioteki noszące imię Cypriana Norwida podejmują działania dla upamiętnienia życia i twórczości Poety.

Nasza szkoła nosi imię szczególne, niepowtarzalne, jedyne - Rzeczpospolitej Norwidowskiej. Rozpoczęliście z wychowawcami pracę nad poznaniem historii wyboru takiego imienia. Zrozumienia czym jest Rzeczpospolita Norwidowska. Będziecie mówić o rodzinie Norwida, o jego rodzicach, dziadkach, o miejscach, w których bywał będąc dzieckiem, zanim opuścił Polskę na zawsze.

Imię naszej szkoły zobowiązuje nas wszystkich do szczególnej aktywności w Roku Norwidowskim. To nasza powinność poznać Norwida, jego życie i twórczość, jego rodzinę.

Dlatego zapraszamy Was do udziału w konkursach; plastycznym i literackim. W najbliższych dniach na stronie szkoły w zakładce 1821 – 2021 Rok Norwidowski zamieścimy regulaminy konkursów.

Zapraszamy Was do udziału w akcji „Nauczyciele i uczniowie czytają Norwida”. Wybierzcie jego wiersz, który podoba Wam się najbardziej lub fragment z jego listów. Przeczytajcie go do kamery telefonu i przyślijcie nagranie lub filmik na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji otrzymają nagrody - niespodzianki.

 

Życzę Wam nieoczekiwanych odkryć i wzruszeń oraz dobrej zabawy.

Z pozdrowieniami

Dyrektor Grażyna Kapaon

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox