Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
863805
DzisiajDzisiaj330
WczorajWczoraj974
Ten tydzieńTen tydzień1866
Home Samorząd Spotkanie Samorządu po debacie OPEN SPACE

Spotkanie Samorządu po debacie OPEN SPACE

 

Dzisiaj (7 listopada) odbyło się spotkanie  samorządu szkolnego szkoły podstawowej i gimnazjum oraz przewodniczących i zastępców samorządów klasowych z opiekunami panią Mariolą Orzechowską i Iwoną Gajdą, panią Anią Fortuną i dyrektorem szkoły. Celem spotkania było podsumowanie i odniesienie się do wniosków wypracowanych podczas konferencji OPEN SPACE, jaka miała miejsce w naszej szkole 12 października.

 

 

Odczytaliśmy wszystkie tematy opracowywane w grupach dyskusyjnych. Nie było zbyt dużo czasu, więc zajęliśmy się tylko tymi, które odtrzymały największą liczbę głosów. Były to „Ciekawe dni w naszej szkole” (93 głosy) i „Zmiany w regulaminie uczniowskim” (65 głosów) Uczniowie zgłosili bardzo ciekawy pomysł złotej karty dla tych, którzy w miesiącu mają 100% frekwencję i nie więcej niż trzy spóźnienia. Do poniedziałku maja opracować szczegółowe zasady przyznawania takiej karty i korzyści jakie się z nią wiążą. Bardzo burzliwa była wymiana zdań na temat zmian w regulaminie uczniowskim. Okazało się, że propozycja zgody na przynoszenie telefonów do szkoły wcale nie jest postulatem większości. Głosy są bardzo podzielone, wyważone, brzmią bardzo rozsądnie. Ustaliliśmy, że klasy przedyskutują to raz jeszcze zbiorą wszystkie za i przeciw i wypracowane argumenty przedstawią dyrektorowi szkoły. Odbyła się także dyskusja na temat przywrócenia dzwonków. Ku mojemu zaskoczeniu zdecydowana większość  samorządu nie chce powrotu do dźwiękowej sygnalizacji. Bardzo mądrze zwracając uwagę na fakt, że praktyka  ta wypracowała dobre zmiany w zachowaniu uczniów. W zdecydowanej większości sami pilnują czasu, przez co czują się traktowani bardziej podmiotowo.  Zwrócili natomiast uwagę na fakt wydłużania lekcji przez nauczycieli i zabierania należnej im przerwy. Słusznie.

Zaskoczyła mnie otwartość i chęć dyskutowania o wszystkim. Nawet dyrektor musiał dobijać się do głosu w ferworze dyskusji. Spotkanie było bardzo cenne.  Czekam na następne, tym razem z inicjatywy samorządu.

 

Dyr Grażyna Kapaon

 

 
Facebook Slide Likebox