Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820224
DzisiajDzisiaj526
WczorajWczoraj560
Ten tydzieńTen tydzień3834
Home Sky is the limit! Spotkanie z p. Theodore Bartonem

Spotkanie z p. Theodore Bartonem

W piątek 24 kwietnia mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć p. Theodore Bartona, stypendystę programu wymiany naukowej Fulbrighta, wykładowcę na Uniwersytecie Warszawskim, a prywatnie uśmiechniętego otwartego człowieka :-)

Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru po naszej szkole, w tym odwiedzenia kilku przypadkowych klas. Następnym i najważniejszym punktem wizyty były konwersacje z naszymi uczniami. Odbyły się trzy sesje: dla uczestników projektu Sky is the limit! Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gimnazjalistów osiągających dobre wyniki z języka angielskiego oraz klasy III szkoły podstawowej – uczęszczającej na dodatkowe zajęcia.

 

Każda możliwość rozmowy z natywnym użytkownikiem języka jest w jego nauce na wagę złota. W naszej szkole takie zajęcia odbywają się w tym roku regularnie w projekcie Sky is the limit! Obok testów końcowych jest to drugi, niemniej ważny wskaźnik poziomu kompetencji językowej. To co wiele lat ćwiczone jest w wąskim kontekście lekcji, nagle staje się potrzebne w jednej chwili. Oprócz bariery językowej pojawiają się i inne, związane z charakterem danej osoby, najczęściej nieśmiałością czy strachem przed popełnieniem błędu. Tutaj o dziwo największym zaskoczeniem była klasa III sp, która zaprezentowała się najlepiej, choć ich przygoda z językiem angielskim trwa najkrócej.

Dziękujemy serdecznie p. Bartonowi za ciekawe i miejmy nadzieję motywujące dla naszych uczniów spotkanie. Dziękujemy również p. Judycie Psiuk za pomoc w zorganizowaniu wizyty.

 

 

 

BreezingFormsFacebook Slide Likebox