Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1197786
DzisiajDzisiaj799
WczorajWczoraj842
Ten tydzieńTen tydzień5089
Home Sport BIAŁA ARMIA

BIAŁA ARMIA

Co się działo w czwartkowe przedpołudnie na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Strachówce? Sprawdzaliśmy, czy potrafimy liczyć do 10. Latały buty podczas wykonywania kopnięć. Lataliśmy my, naśladując bociany i żurawie. Gdyby poduszki treningowe były wypchane pierzem, też z pewnością by latało J Krzyczeli uczniowie i sempai: kto głośniej. Zgaduj – zgadula: kto jest kto? Wszyscy przebrani w białe karategi.

 

To nie dantejskie sceny, ale migawki z pokazu karate. Uczniowie szkoły podstawowej „zmierzyli się” z ćwiczeniami technik karate. Niektórzy nawet polegli (to podczas pompek), ale nie poddał się nikt, kto znalazł w sobie odwagę, żeby się przebrać i stanąć obok sempai, którzy przygotowali pokaz – sekcji MKKK ze Strachówki, Mińska i Kołbieli. Muszę przyznać, że śmiałków było wielu, znacznie więcej niż w gimnazjum, cała armia. Najwięcej z klasy trzeciej i szóstej. Sporo było przy tym śmiechu, bo grunt to zdrowy dystans do siebie, ale i świadomość własnych umiejętności: tych, które już mamy, i tych, które wymagają jeszcze wiele pracy. Takie krótkie „badanie” też stało się naszym udziałem.

Na koniec sensei Maciej powiedział słów kilka: czym jest karate a czym nie jest (mówię tu o agresji i niekontrolowanym wyładowywaniu emocji) i jakie zasady obowiązują na treningu. Spodobało się trzem uczniom: Krzysiowi, Mai i Wirginii – dołączyli do grupy na popołudniowym treningu. Mam nadzieję, że zostaną z nami na dłużej.

Anna Fortuna

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox