Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
929595
DzisiajDzisiaj81
WczorajWczoraj682
Ten tydzieńTen tydzień3771
Home Szkolenia

Szkolenia

Wyjazd integracyjny pracowników

Jak co roku, od dziesięciu lat nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wyjeżdżają na wycieczkę integracyjną połączoną ze szkoleniem. W minione wakacje pod koniec sierpnia, wybraliśmy się na północno-zachodnią część Polski. Długą drogę do Szczecina przemierzyliśmy w wagonach sypialnych Intercity, co samo w sobie dostarczyło wiele nowych wrażeń i doświadczeń. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wyspę Wolin, port Gerharda w formie zabawy w szkolenie na pruskiego kadeta, punkt widokowy na wsteczną deltę Świny. Odbyliśmy spacer przez Woliński Park Narodowy nad przepiękne jezioro Turkusowe. Zwiedziliśmy Świnoujście, w Międzyzdrojach przeszliśmy aleją gwiazd, plażowaliśmy i moczyliśmy nogi w Bałtyku. Cały drugi dzień był dniem szkoleniowym. O pracy niezwykłej szkoły w Radowie Małym opowiadała nam jej dyrektorka Elżbieta Radanowicz. Wzięliśmy udział w warsztatach czerpania papieru i filcowania. Nie obyło się bez ogniska i wieczornego spaceru po pięknej okolicy. Ostatni dzień spędziliśmy w Szczecinie. Nasz przewodnik Piotr Ostrowski pięknie opowiadał o mieście, jego szczególnych miejscach: placu gwieździstym, Jasnych Błoniach, filharmonii, kamienicach dwóch caryc. Zaprowadził nas do ogrodu różanego, schronu cywilnego z okresu II Wojny Światowej, muzeum szczęścia. Ostatnim akordem naszej trzydniowej wyprawy był rejs statkiem po Odrze i porcie. To był bardzo udany wyjazd.

Więcej…

 

Wyjazd szkoleniowo-integracyjny pracowników

 

Roztocze

Tradycją w naszej szkole stały się wyjazdy szkoleniowo-integracyjne nauczycieli i pracowników. W ten sposób poznajemy Polskę, uczymy się wielu nowych rzeczy, a przede wszystkim budujemy zgrany zespół i ładujemy akumulatory przed nowym rokiem szkolnym. Tym razem pod koniec sierpnia wyruszyliśmy na Roztocze. Pierwszym przystankiem był oczywiście Zamość polska „Perła Renesansu”. Zwiedziliśmy trzy Rynki: Wielki, Solny, Wodny, przepiękne kamieniczki, mury obronne, bramy miasta. Byliśmy na mostku miłości i w alei sław. Świetna przewodnik pani Barbara Typek (polecamy) opowiedziała nam o pałacu Zamoyskich i jego mieszkańcach, pomniku Jana Zamoyskiego, klasztorze klarysek i wszystkich kościołach.

Więcej…

 

Warsztaty w Szkole Edukacji

4 listopada 2016 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych warsztatów dla nauczycieli języka polskiego uczestniczących programie Szkoła Edukacji. Uczestniczyły w nich: Emilia Badurek, Iwona Gajda i liczni nauczyciele z warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Prowadziły je panie Agata Patalas i Iwona Kołodziejczyk, które w poprzednim roku szkolnym gościły kilkakrotnie na lekcjach języka polskiego w IV, V i VI klasie.

Więcej…

 

Laboratorium praktyk edukacyjnych - szkolenie

We wtorek 18 października gościliśmy w szkole trenerkę Centrum Edukacji Obywatelskiej i opiekunkę naszej szkoły w programie „Laboratorium praktyk edukacyjnych” Mirkę Rokicką. Odbyło się spotkanie szkoleniowe całej Rady Pedagogicznej, na którym Mirka poprowadziła z nauczycielami OK lekcję. Na przyrodzie uczyliśmy się o owadach, doświadczając na sobie, jak powinna przebiegać lekcja z uwzględnieniem wszystkich elementów oceniania kształtującego. Warsztat był bardzo inspirujący. Po tej części nauczyciele z grupy laboratoryjnej kontynuowali spotkanie. Przeanalizowaliśmy aktualną sytuację wprowadzania praktyki analizy prac uczniowskich w naszej szkole i ustaliliśmy dalszy kierunek działań. Już za tydzień kolejne spotkanie.

Więcej…

 

Wyjazd integracyjno-szkoleniowy pracowników szkoły

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są integracyjno-szkoleniowe wyjazdy nauczycieli i pracowników. Każda trzydniowa wyprawa ma temat przewodni. W tym roku wyruszyliśmy na Podlasie, aby poznać kulturę i tradycję tego regionu. Wyjazd był połączeniem różnych form aktywnego wypoczynku i  duchowej refleksji  w przestrzeni prawosławnych cerkwi. Zaczęliśmy od zwiedzenia Drohiczyna, muzeum diecezjalnego,  i dwóch bardzo ciekawych wystaw w Domu Kultury.  Tego samego dnia podziwialiśmy Puszczę Białowieską przemierzając ją na rowerach. Kolejny dzień rozpoczął się od spływu kajakowego po rzece Narewce i Narwi do niezwykłego miejsca skitu – pustelni świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko - Pieczerskich w Ordynkach.  Po tak wyczerpującym przedpołudniu był czas na odpoczynek na basenie w Hajnówce i zwiedzanie miejscowych cerkwi. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Supraśl, muzeum ikon, Białystok. Wiele pięknych chwil dostarczyły nam warsztaty malowania ikon wspólnie spędzony czas ma ogromne znaczenie dla budowania dobrych relacji i efektywnej pracy w ciągu całego roku szkolnego.

Dyr. Grażyna Kapaon

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox