Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
800649
DzisiajDzisiaj409
WczorajWczoraj341
Ten tydzieńTen tydzień1911
Home Szkolenia Polsko-Amerykańska Akademia Dyrektorów 2015

Polsko-Amerykańska Akademia Dyrektorów 2015

W dniach 28.06 - 01.07. 2015 r. w Jachrance odbyła się Polsko-Amerykańska Akademia Dyrektorów, na której spotkali się przedstawiciele dziesięciu szkół biorących udział w prestiżowym programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Laboratoria praktyki edukacyjnej” . Przez trzy lata szkoły te zajmowały się wdrażaniem praktyk rozwijających nauczanie i uczenie się uczniów, doskonaląc tym samym prace szkół. Nauczyciele wprowadzali zmiany w swoim warsztacie pracy tak, aby uczniowie mogli uczyć się skuteczniej i osiągać lepsze wyniki. Było to możliwe tylko dzięki współpracy nauczycieli, którzy wspólnie, w parach lub grupie obserwowali i analizowali swoją pracę, planowali zmianę i wspierali się w jej wdrażaniu. Naszą szkołę reprezentowali dyr. Grażyna Kapaon, Barbara Janus i Jadwiga Subzda. Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia celów PAPA zapoznania uczestników i zespołowych występów na dobry początek. Drugiego dnia szkoły prezentowały poszczególne praktyki. Nasz zespół i partnerska szkoła z Lublina opowiadał o pracy nad analizą prac uczniowskich. Inne szkoły przedstawiły swoje procedury; doskonalącą analizę nauczania (nagrywanie fragmentów lekcji i ich analiza), obserwacja wybranych uczniów, Ok-obserwacja, rozwijanie lekcji, spacer edukacyjny. Pracowaliśmy również nad udzielaniem informacji zwrotnej nauczycielom po obejrzeniu fragmentów ich lekcji. Był również czas na wspólną zabawę, długie rozmowy i wymianę doświadczeń. Udało się nam również zaplanować pracę na przyszły rok szkolny i kolejne wspólne wydarzenia.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

 

 
Facebook Slide Likebox