Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
890703
DzisiajDzisiaj342
WczorajWczoraj315
Ten tydzieńTen tydzień342
Home Szkolenia Konferencja Klubu Szkół Uczących Się

Konferencja Klubu Szkół Uczących Się

W dniach 3-4 czerwca w Jachrance odbyła się Konferencja Klubu Szkół Uczących Się , które w swoich szkołach wprowadzają Praktyki Pracy Nauczycieli. Te praktyki to Doskonaląca Analiza Nauczania z wykorzystaniem nagrania wideo (DAN), obserwacja wybranych uczniów, OK-obserwacja, spacer edukacyjny, rozwijanie lekcji. W Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej wprowadzamy praktykę Analizę Prac Uczniów, jesteśmy w programie Praktyk Laboratoryjnych. Praktyka ta jest formą doskonalenia pracy szkoły.

 

Pomaga skuteczniej uczyć się naszym uczniom i osiągać lepsze wyniki. Dzięki niej nauczyciele zmieniają swój warsztat pracy, współpracują nad jego ciągłym doskonaleniem, pracują w parach i grupach przedmiotowych, analizują swoją pracę, planują zmianę i wprowadzają ją w życie. Swoim doświadczeniem dzielą się z innymi szkołami nagrywając swoje lekcje, opracowują konspekty lekcji. Przygotowują i prowadzą jako liderzy praktyki analizy prac uczniowskich  i trenerzy warsztaty na konferencjach dla nauczycieli ze szkół, które zdecydowały się na jej wprowadzenie  u siebie.

Na konferencji w Jachrance  nauczyciele pracowali w grupach nad  praktyką, którą realizują. Robili plany na kolejny rok szkolny. Podczas otwarcia konferencji dyrektorzy szkół  zostali wyróżnieni szczególnymi dyplomami prezesa Centrum Edukacji Obywatelskiej dr Jacka Strzemiecznego za profesjonalizm w przewodzeniu zespołowi nauczycieli, który pomaga uczniom się uczyć. Miałam zaszczyt otrzymać to wyróżnienie. To dla nas zobowiązanie do  dalszej, jeszcze lepszej  pracy.

 
Facebook Slide Likebox