Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
722662
DzisiajDzisiaj703
WczorajWczoraj608
Ten tydzieńTen tydzień703
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności

Caritas Aktualności

Niedziela Palmowa tuż, tuż

Szkolne Koło Caritas prowadzi sprzedaż palm wielkanocnych. Przepiękne palmy wykonane przez uczniów szkoły i panią Mirosławę Ufnal znajdziecie Państwo na stoisku w tej części szkoły, gdzie uczą się młodsze dzieci. Zapraszamy!

 

Opatrunek na ratunek

Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski zakończyło zbiórkę materiałów opatrunkowych w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację „Redemptoris Missio”. Fundacja przekaże je do szpitali w Afryce. Na tym kontynencie toczą się liczne wojny i konflikty zbrojne.

Udało się nam zebrać między innymi: 20 pudełek rękawiczek, 200 igieł , 200 strzykawek, 200 bandaży. Naszą zbiórka zainteresowali się uczniowie szkół w Myszadłach i Maksymilianowie i dzięki ich wsparciu mogliśmy wysłać trzy duże pudełka zebranych materiałów. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.

Opiekun SKC- Barbara Janus

Więcej…

 

Św. Brat Albert Chmielowski

Szkolne Koło Caritas przygotowało w środę 6 grudnia  prezentację postaci Św. Brata Alberta  Chmielowskiego. Uczennice kl. V i VI  wykonały  plakat. Grupa wolontariuszek SKC zaprezentowała postać Świętego we wszystkich klasach, podkreślając hasło którym on się  kierował „Bądź dobry jak chleb” i zbierając do puszki pieniądze na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Każdy uczeń mógł poczęstować się chlebem upieczonym przez Karolinę Wronkę i Weronikę Paczkowską z kl. VII.

Barbara Janus- opiekun SKC

 

Szkolne Koło Caritas - paczki dla seniorów

Jak co roku, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali paczki dla seniorów. Dotarliśmy w sumie do ośmiu osób, aby przekazać dobre życzenia i niewielki podarunek.

Dziękujemy p. Basi Janus i wolontariuszom za wytrawianie w tym dziele pomocy.

 

Torba pełna miłości

W piątek 10 lutego zakończyliśmy zbieranie środków higienicznych i środków czystości w ramach akcji „Torba pełna miłości”. Bardzo   dziękujemy  wszystkim  ofiarodawcom za włączenie  się w akcję, a państwu Renacie i Mirosławowi Ołdakom za dostarczenie zebranych artykułów do siedziby Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox