Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1239150
DzisiajDzisiaj223
WczorajWczoraj1142
Ten tydzieńTen tydzień223
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności

Caritas Aktualności

Podsumowanie pracy Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2019/2020

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”

(Robert Baden-Powell).

Pragnę przedstawić kilka informacji na temat pracy Szkolnego Koła Caritas w tym roku szkolnym. Udało się nam pomóc wielu osobom. Wpłaciliśmy dwie raty adopcji na odległość dziewczynki z Kamerunu i jedną dla dziewczynki z Kenii. Przekazaliśmy też 200 zł na wsparcie działalności hospicjum dziecięcego w Warszawie. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy kiermasz i wręczyliśmy paczki żywnościowe seniorom z terenu naszej gminy. Grupa wolontariuszek uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam”. Pieniądze zebrane do puszek w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna” w kwocie 514 zł przekazaliśmy na pomoc w leczeniu Mariusza – mieszkańca wsi Szamocin, który choruje na dystrofię mięśniową.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączały się w naszą działalność. Szczególnie dziękuję tym osobom, które oddały skarbonki z jałmużną. Mimo pandemii dali radę: Lila (klasa 1), Janek, Marysia, Lukas, Szymon P., Mikołaj, Adam (klasa 3), Zuzia i Paulinka (klasa 4), Marta (klasa 5b) i Karolina (klasa 7a). Bardzo proszę, żeby osoby, które zebrały jakieś pieniądze do skarbonki przyniosły ją we wrześniu. Wykorzystamy je na inny cel. Mam nadzieję, że nie zabraknie Wam chęci do pracy w nowym roku szkolnym. Życzę wszystkim i wolontariuszom i przyjaciołom Szkolnego Koła Caritas słonecznych i radosnych wakacji.

 

Barbara Janus – opiekun SKC

 

 

„Jałmużna Wielkopostna” - zakończenie akcji

W czasie Wielkiego Postu grupa około 30 uczniów naszej szkoły zbierała pieniądze do skarbonek w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna”. W związku z pandemią nie było możliwości ich przekazania do Szkolonego Koła Caritas. W najbliższy piątek proszę je przynieść do sekretariatu szkoły od godziny 9.00 do 12.00. Do skarbonki proszę przykleić kartkę z informacją, kto zbierał pieniądze i jaka jest w niej kwota. Ułatwi to nam liczenie. Druga możliwość przekazania skarbonki będzie w niedzielę w kościele. Z góry dziękuję za każdą złotówkę. W późniejszym terminie poinformuję, jaką kwotę udało się zebrać i na jaki cel została przekazana.

Więcej…

 

Kiermasz ozdób świątecznych - akcja SKC

 

„Tornister dla Afryki” i ogólnopolska zbiórka żywności „Tak, Pomagam”

We wtorek 26 listopada dostarczyliśmy do siedziby Caritas DWP zebrane w naszej szkole przybory w ramach akcji „Tornister dla Afryki”. Dzięki współpracy z Domem Dziecka w Równem (a w szczególności p. Uli Przesmyckiej) i ofiarności wielu osób, udał się nam zebrać bardzo dużo zeszytów, ołówków, długopisów itp. rzeczy. Serdecznie dziękujemy.

W sobotę 7 grudnia grupa wolontariuszek SKC po raz trzeci uczestniczyła w XVII ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem „Tak, Pomagam”. Zebrane artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, trafią do najuboższych rodzin i placówek Caritas, gdzie zostaną z nich przygotowane świąteczne posiłki. Dziękuję, wszystkim Wolontariuszkom. Przed Wielkanocą kolejną zbiórka. Mam nadzieję, że i tym razem weźmiemy w niej udział.

Barbara Janus-opiekun SKC

Więcej…

 

“Skrzydła Anioła” dla naszej wolontariuszki

 

5 grudnia 2019 r. opiekunka naszego Szkolnego Koła Caritas pani Barbara Janus i pani dyrektor Grażyna Kapaon i pani Ania Owsianko uczestniczyły w uroczystej Gali Wolontariatu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej Wolontariat łączy pokolenia, która odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas Gali wręczono nagrody “Skrzydła Anioła” oraz uhonorowano wyróżnieniami, najlepszych wolontariuszy działających z ramienia praskiej Caritas. Nagrodę główną Skrzydła Anioła w kategorii dorośli wolontariusze otrzymała pani Ania Owsianko, nasza Pani woźna. Tak o pani Ani pisała opiekunka naszego SKC.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox