Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
599260
DzisiajDzisiaj99
WczorajWczoraj385
Ten tydzieńTen tydzień805
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności

Caritas Aktualności

Św. Brat Albert Chmielowski

Szkolne Koło Caritas przygotowało w środę 6 grudnia  prezentację postaci Św. Brata Alberta  Chmielowskiego. Uczennice kl. V i VI  wykonały  plakat. Grupa wolontariuszek SKC zaprezentowała postać Świętego we wszystkich klasach, podkreślając hasło którym on się  kierował „Bądź dobry jak chleb” i zbierając do puszki pieniądze na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Każdy uczeń mógł poczęstować się chlebem upieczonym przez Karolinę Wronkę i Weronikę Paczkowską z kl. VII.

Barbara Janus- opiekun SKC

 

Szkolne Koło Caritas - paczki dla seniorów

Jak co roku, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali paczki dla seniorów. Dotarliśmy w sumie do ośmiu osób, aby przekazać dobre życzenia i niewielki podarunek.

Dziękujemy p. Basi Janus i wolontariuszom za wytrawianie w tym dziele pomocy.

 

Torba pełna miłości

W piątek 10 lutego zakończyliśmy zbieranie środków higienicznych i środków czystości w ramach akcji „Torba pełna miłości”. Bardzo   dziękujemy  wszystkim  ofiarodawcom za włączenie  się w akcję, a państwu Renacie i Mirosławowi Ołdakom za dostarczenie zebranych artykułów do siedziby Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

Więcej…

 

Co w Kole piszczy? Czyli kilka informacji o działaniach Szkolnego Koła Caritas

Wrzesień 2016 – styczeń 2017

Co w Kole piszczy? Czyli kilka informacji o działaniach Szkolnego Koła Caritas.

W tym roku szkolnym udało się nam przeprowadzić kilka ważnych działań, których celem jest pomoc osobom potrzebującym. Oprócz zbiórki na potrzeby hospicjum i paczek dla seniora (artykuły na ten temat ukazały się już wcześniej) kontynuujemy adopcję serca dziewczynki z Kamerunu - Falonne Bertine Yerima i dziewczynki z Kenii- Helen Nkirote. Przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy listy od misjonarzy oraz krótkie pozdrowienia od naszych podopiecznych. Są nam głęboko wdzięczni za okazaną pomoc.

SKC było też współorganizatorem akcji „Kup pan szczotkę” i Pracowni Świętego Mikołaja. Grupa gimnazjalistów uczestniczyła w zbiórce żywności i pieniędzy na rzecz jadłodajni prowadzonych przez Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Ogólnie z czasie różnych akcji zarobkowych uzyskaliśmy kwotę ok. 2 300zł, a wydaliśmy 2 500zł. Nasze finanse są wspierane przez p. Mariolę i Jolę, które przekazują nam pewną kwotę dochodu ze sklepiku. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w nasze działania.

W styczniu chcemy przeprowadzić akcję „Torba pełna miłości”. Polega ona na zbiórce artykułów chemicznych, takich jak: mydło, żele i balsamy pod prysznic, proszek do prania środki do sprzątania. Wystarczy przynieść jedną rzecz i włożyć do toreb, które będą dostępne we wszystkich salach lekcyjnych. Zebrane środki przekażemy na potrzeby Diecezji Warszawsko- Praskiej. W czasie zabawy karnawałowej w lutym zorganizujemy loterię fantową. Już teraz prosimy o przynoszenie różnych przedmiotów na tę loterię.

„Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością”. Niech te słowa patronki SKC- Świętej Matki Teresy z Kalkuty będą dla nas wszystkim drogowskazem w pomaganiu tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Tekst- Barbara Janus

 

Świąteczna paczka dla seniora - SKC

Branie napełnia ręce, dawanie - serce.

Margarete Seemann

Tuż przed szkolną wigilią udaliśmy się w naszą coroczną podróż dookoła gminy z paczkami dla seniorów. Rozdaliśmy ich w sumie osiem.

Paczki zostały sfinansowane dzięki przedświątecznym działaniom Szkolnego Koła Caritas.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom SKC z P. Barbarą Janus na czele oraz Izie i Asi, które przekazały paczki seniorom wraz z życzeniami świątecznymi.

 

Sebastian Radzio

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox