Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
752392
DzisiajDzisiaj510
WczorajWczoraj488
Ten tydzieńTen tydzień510
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności

Caritas Aktualności

Kawiarenka Caritas II

 

Gdzie można kupić babeczki udekorowane barwami narodowymi Kenii i Kamerunu? Oczywiście w kawiarence zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas. Odbyła się ona w poniedziałek 26 listopada. Dochód w kwocie 270 zł przeznaczamy pomoc finansową dla Helen z Kenii i Falonne z Kamerunu. Dziękuje wolontariuszom za fantastyczne wypieki.

Barbara Janus – opiekun SKC

Więcej…

 

Kawiarenka Caritas

 

We wtorek 13 listopada wolontariusze SKC zorganizowali kawiarenkę. Wszystkie szkolne „łasuchy ” mogły kupić ciasteczka udekorowane barwami narodowymi. Chętnych nie brakowało. Dochód z kawiarenki w kwocie 270 zł przeznaczony jest na wsparcie finansowe dziewczynek z Afryki w ramach akcji „Adopcja na odległość”. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy upiekli ciasteczka.

Barbara Janus- opiekun SKC

Więcej…

 

Niedziela Palmowa tuż, tuż

Szkolne Koło Caritas prowadzi sprzedaż palm wielkanocnych. Przepiękne palmy wykonane przez uczniów szkoły i panią Mirosławę Ufnal znajdziecie Państwo na stoisku w tej części szkoły, gdzie uczą się młodsze dzieci. Zapraszamy!

 

Opatrunek na ratunek

Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski zakończyło zbiórkę materiałów opatrunkowych w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację „Redemptoris Missio”. Fundacja przekaże je do szpitali w Afryce. Na tym kontynencie toczą się liczne wojny i konflikty zbrojne.

Udało się nam zebrać między innymi: 20 pudełek rękawiczek, 200 igieł , 200 strzykawek, 200 bandaży. Naszą zbiórka zainteresowali się uczniowie szkół w Myszadłach i Maksymilianowie i dzięki ich wsparciu mogliśmy wysłać trzy duże pudełka zebranych materiałów. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.

Opiekun SKC- Barbara Janus

Więcej…

 

Św. Brat Albert Chmielowski

Szkolne Koło Caritas przygotowało w środę 6 grudnia  prezentację postaci Św. Brata Alberta  Chmielowskiego. Uczennice kl. V i VI  wykonały  plakat. Grupa wolontariuszek SKC zaprezentowała postać Świętego we wszystkich klasach, podkreślając hasło którym on się  kierował „Bądź dobry jak chleb” i zbierając do puszki pieniądze na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Każdy uczeń mógł poczęstować się chlebem upieczonym przez Karolinę Wronkę i Weronikę Paczkowską z kl. VII.

Barbara Janus- opiekun SKC

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox