Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1477202
DzisiajDzisiaj496
WczorajWczoraj930
Ten tydzieńTen tydzień2186
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności

Caritas Aktualności

„Opatrunek na ratunek” - zbiórka

Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski w dn. 04.05- 15.06 organizują zbiórkę materiałów opatrunkowych w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”. Kilkakrotnie w niej uczestniczyliśmy. Przekazaliśmy potrzebne materiały misjonarzom prowadzącym szpitale w Afryce. Na jej terenie toczą się różne konflikty zbrojne. Organizatorzy akcji- Fundacja „Redemptoris Missio” i w tym roku liczą na naszą pomoc. Szczegóły na plakacie.

 

 

Pola Nadziei- pomoc dla hospicjum

Kwiecień to miesiąc, kiedy kwitną żonkile. Kwiaty te są symbolem akcji „Pola nadziei”, której celem jest propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy dzieciom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. W tym roku Szkolne Koło Caritas zbierało pieniądze na ten cel przed kościołem w Strachówce. Dzięki hojności mieszkańców parafii zebraliśmy 360 zł. Zostały one przekazane do Hospicjum „Promyczek” w Otwocku. Bardzo dziękuję wolontariuszom oraz darczyńcom.

Barbara Janus- opiekun SKC

 

 

 

Szkolne Koło Caritas

W związku z rozpoczynającym się Tygodniem Miłosierdzia pragnę przekazać kilka informacji dotyczących działalności SKC. Mimo pandemii udało nam się w tym roku pomóc wielu osobom. Kontynuujemy adopcję na odległość i adopcję serca dwóch dziewczynek z Afryki. Przekazaliśmy na ten cel 1200 zł. Wspieramy hospicjum domowe dla dzieci – 500 zł oraz Caritas DWP- 200 zł. Środki pozyskaliśmy ze sprzedaży ozdób na kiermaszach świątecznych. Duża grupa uczniów młodszych klas do końca kwietnia zbiera pieniądze do skarbonek w ramach akcji „Jałmużna wielkopostna”. Za każdy grosz ofiarowany dla osób potrzebujących, serdecznie dziękuję. Uczniów, którzy zgłosili chęć podjęcia wolontariatu w SKC zapraszam na spotkanie na Classroomie w poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 17.30.

Barbara Janus – opiekun SKC

 

Podsumowanie pracy Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2019/2020

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”

(Robert Baden-Powell).

Pragnę przedstawić kilka informacji na temat pracy Szkolnego Koła Caritas w tym roku szkolnym. Udało się nam pomóc wielu osobom. Wpłaciliśmy dwie raty adopcji na odległość dziewczynki z Kamerunu i jedną dla dziewczynki z Kenii. Przekazaliśmy też 200 zł na wsparcie działalności hospicjum dziecięcego w Warszawie. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy kiermasz i wręczyliśmy paczki żywnościowe seniorom z terenu naszej gminy. Grupa wolontariuszek uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam”. Pieniądze zebrane do puszek w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna” w kwocie 514 zł przekazaliśmy na pomoc w leczeniu Mariusza – mieszkańca wsi Szamocin, który choruje na dystrofię mięśniową.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączały się w naszą działalność. Szczególnie dziękuję tym osobom, które oddały skarbonki z jałmużną. Mimo pandemii dali radę: Lila (klasa 1), Janek, Marysia, Lukas, Szymon P., Mikołaj, Adam (klasa 3), Zuzia i Paulinka (klasa 4), Marta (klasa 5b) i Karolina (klasa 7a). Bardzo proszę, żeby osoby, które zebrały jakieś pieniądze do skarbonki przyniosły ją we wrześniu. Wykorzystamy je na inny cel. Mam nadzieję, że nie zabraknie Wam chęci do pracy w nowym roku szkolnym. Życzę wszystkim i wolontariuszom i przyjaciołom Szkolnego Koła Caritas słonecznych i radosnych wakacji.

 

Barbara Janus – opiekun SKC

 

 

„Jałmużna Wielkopostna” - zakończenie akcji

W czasie Wielkiego Postu grupa około 30 uczniów naszej szkoły zbierała pieniądze do skarbonek w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna”. W związku z pandemią nie było możliwości ich przekazania do Szkolonego Koła Caritas. W najbliższy piątek proszę je przynieść do sekretariatu szkoły od godziny 9.00 do 12.00. Do skarbonki proszę przykleić kartkę z informacją, kto zbierał pieniądze i jaka jest w niej kwota. Ułatwi to nam liczenie. Druga możliwość przekazania skarbonki będzie w niedzielę w kościele. Z góry dziękuję za każdą złotówkę. W późniejszym terminie poinformuję, jaką kwotę udało się zebrać i na jaki cel została przekazana.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox