Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
800661
DzisiajDzisiaj421
WczorajWczoraj341
Ten tydzieńTen tydzień1923
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności

Caritas Aktualności

Szkolne Koło Caritas- modlitwa za chorych i kawiarenka „Serce dla Serca”

11 lutego w Kościele Katolickim obchodzony  jest Światowy Dzień Chorego.  Wolontariusze SKC spotkali się na modlitwie za chorych w środę 13 lutego . Pod przewodnictwem księdza Mieczysław Jerzaka modliliśmy się za cierpiących z naszego otoczenia.  Powierzyliśmy ich opiece Matki Boskiej.

Więcej…

 

Kiermasz świąteczny, świąteczna paczka dla seniora i budowanie ścian „Bezpiecznej Przystani”

 

Majątek i pieniądze nie czynią nas bogatymi - to nasz stosunek do nich o tym decyduje.

Bóg daje nam dobra materialne po to, abyśmy się nimi dzielili,

a nie po to, byśmy je zatrzymywali dla siebie.

Św. Matka Teresa z Kalkuty

Kiermasz świąteczny, świąteczna paczka dla seniora

i budowanie ścian „Bezpiecznej Przystani”

W listopadzie i grudniu Szkolne Koło Caritas przeprowadziło trzy akcje wymienione w tytule. Zgłosiliśmy się do konkursu Budujemy ściany „Bezpiecznej Przystani” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Celem konkursu jest zbieranie funduszy na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce. W listopadzie zebraliśmy na ten cel 530 zł, a w grudniu 400 zł. Daje to możliwość wybudowania 16 m kwadratowych ścian. Konkurs trwa do końca kwietnia.

Od 16 grudnia do 21 grudnia zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Ozdoby na kiermasz wykonali uczniowie oraz niezastąpiona pani Mirka Ufnal. Sprzedawaliśmy również świece Caritas włączając się w ten sposób w akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ze sprzedaży ozdób i świec uzyskaliśmy kwotę ok. 1000 zł.

Dzięki tym środkom mogliśmy kupić produkty żywnościowe na paczki dla seniorów (250 zł), dofinansować wyjazd grupy dzieci na spotkanie mikołajkowe (100 zł), opłacić resztę adopcji na odległość (300 zł).

Wszystkim wolontariuszom, którzy aktywnie włączyli się w te akcje, serdecznie dziękuję.

Barbara Janus-opiekun SKC

 

 

 

Pieczenie pierników

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło przygotowania do świątecznego kiermaszu. W środę grupa dzieci z kl. II- VIII pod opieką nauczycieli oraz pań z Rady Rodziców upiekła i udekorowała   pierniczki. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w pracę.

Barbara Janus- opiekun SKC

 

 

Spotkanie mikołajkowe

Od wielu lat Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej 6 grudnia organizuje spotkanie mikołajkowe dla dzieci z terenu diecezji. W tym roku uczestniczyła w nim grupa 30 uczniów naszej szkoły. Dzieci obejrzały występ zespołu Klezmersi, „Jasełka  z Herodem” przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku oraz wysłuchały koncertu piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu Soli Deo z Nadmy. Na  zakończenie otrzymały paczki od Św. Mikołaja. W wyjeździe uczestniczyła  grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Myszadłach, która za sprawą pani Uli Markowicz współpracuje ze Szkolnym Kołem Caritas w różnych akcjach charytatywnych.

Barbara Janus-Opiekun SKC

Więcej…

 

Kawiarenka Caritas II

 

Gdzie można kupić babeczki udekorowane barwami narodowymi Kenii i Kamerunu? Oczywiście w kawiarence zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas. Odbyła się ona w poniedziałek 26 listopada. Dochód w kwocie 270 zł przeznaczamy pomoc finansową dla Helen z Kenii i Falonne z Kamerunu. Dziękuje wolontariuszom za fantastyczne wypieki.

Barbara Janus – opiekun SKC

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox