Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
788067
DzisiajDzisiaj357
WczorajWczoraj511
Ten tydzieńTen tydzień2724
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności „Pole Nadziei” - 2016

„Pole Nadziei” - 2016

W środę 26 października grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas posadziła  cebulki żonkili na „Polu Nadziei”.  Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Przywędrowała ona ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze, akcje „Pola Nadziei” zorganizowało w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa.  Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Po posadzeniu sadzonek wolontariusze SKC udali się do Kościoła, gdzie uczestniczyli w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej,  w czasie której została poświęcona tablica „Pole Nadziei”.

 

 

 
Facebook Slide Likebox