Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1280605
DzisiajDzisiaj273
WczorajWczoraj756
Ten tydzieńTen tydzień273
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności “Skrzydła Anioła” dla naszej wolontariuszki

“Skrzydła Anioła” dla naszej wolontariuszki

 

5 grudnia 2019 r. opiekunka naszego Szkolnego Koła Caritas pani Barbara Janus i pani dyrektor Grażyna Kapaon i pani Ania Owsianko uczestniczyły w uroczystej Gali Wolontariatu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej Wolontariat łączy pokolenia, która odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas Gali wręczono nagrody “Skrzydła Anioła” oraz uhonorowano wyróżnieniami, najlepszych wolontariuszy działających z ramienia praskiej Caritas. Nagrodę główną Skrzydła Anioła w kategorii dorośli wolontariusze otrzymała pani Ania Owsianko, nasza Pani woźna. Tak o pani Ani pisała opiekunka naszego SKC.

 

„Pani Anna Owsianko od momentu powstania Koła Caritas w naszej szkole aktywnie wspiera jego działania. Zachęciła pięcioro swoich dzieci do zapisania się do SKC i do pełnego zaangażowania w działania tej organizacji. Mimo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej (kilka lat temu została wdową, mającą na swoim utrzymaniu siedmioro niepełnoletnich dzieci) chętnie pomaga innym. Uczestniczyła w dzierganiu pledów dla podopiecznych z Domu Opieki w Loretto i Hospicjum w Wołominie w ramach akcji „Otulić …miłością”, wykonywała ozdoby na kiermasze świąteczne, pomagała w ich organizacji poświęcając swój niedzielny wypoczynek, gromadziła fanty na loterie, piekła ciasta na kawiarenki. Żadna akcja SKC, z której dochód przeznaczony był, np. na adopcję na odległość , pomoc dla hospicjum, czy też paczki dla seniorów nie odbyła się bez jej udziału. Nigdy nie odmówiła pomocy. Pomagała z uśmiechem i życzliwością , otaczała swoimi „skrzydłami anioła”. Wywodząc się ze środowiska lokalnego i znając jego potrzeby i bolączki umiała nam wskazać właściwe działanie. Pracując jako sprzątaczka w naszej szkole , wykonuje nie tylko swoje obowiązki, ale jest wsparciem dla uczniów, o specjalnych potrzebach i w trudnej życiowej. Dziel się z nimi posiłkiem, reaguje kiedy któreś jest chore lub smutne. Zawsze zauważy, jeśli któreś dziecko nie ma odpowiedniego ubrania, czapki , butów i organizuje pomoc. Robi to taktownie i często anonimowo. Rozmawia z dziećmi, pociesza i często gasi konflikty w zarodku swoją matczyna radą, żartem, słowem pociechy. Bardzo nam jest jej teraz brak, kiedy poważnie zachorowała i od wielu miesięcy przebywa na zwolnieniu. Jako opiekun SKC wielokrotnie byłam pod wrażeniem wielkiego serca pani Ani, jej ciepła i zaangażowania w czynienie dobra. Uważam, że zasługuje na tę nagrodę, jak nikt inny”.

My też tak uważamy. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi. Pani Aniu dziękujemy, gratulujemy i życzymy wszystkiego, co najlepsze. Szybkiego powrotu do zdrowia i do nas.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox