Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1014479
DzisiajDzisiaj380
WczorajWczoraj557
Ten tydzieńTen tydzień3389
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu Wyjazd do teatru

Wyjazd do teatru

1 kwietnia uczniowie klas szóstych zmagali się z pierwszym tak poważnym egzaminem w życiu. Ale dla dziesięciorga uczniów z klas IV – VI był to dzień przeżyć teatralnych. Po raz pierwszy grupa uczniów szkoły podstawowej uczestniczących w zajęciach dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe - zajęciach ze świadomości i ekspresji kulturalnej w ramach Projektu "Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu" pojechała na przedstawienie do Teatru Buffo do Warszawy.

 

Obejrzeliśmy musical „Romeo i Julia” w reżyserii i choreografii Janusz Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. Sztuka wprawdzie „stara jak ,świat”, ale jakże współczesna i zaskakująca. Taka interpretacja szekspirowskiego dzieła opowiadającego o nieakceptowanej przez rodziców miłości dwojga młodych ludzi bardzo podobała się naszym uczniom. Nowoczesny klimat spektaklu jak najbardziej odpowiadał młodzieży. Głośna muzyka, kaskaderskie popisy, szalony taniec breakdance, jazda na rolkach i pokazy wschodnich sztuk walki doskonale wpisują się w dzisiejsze czasy.

Niektórzy z nas po raz pierwszy mieli możliwość obejrzenia na teatralnej scenie prawdziwego deszczu. Taniec na linach podwieszonych u sufitu, skoki z wysokich elementów dekoracji przyprawiały o bicie serca. Duże wrażenie robiły też efekty świetlne i piękna muzyka Stokłosy. Na szczególną uwagę zasługuje finałowy taniec. Para młodych artystów przejmująco zatańczyła w strugach deszczu do pięknie zaśpiewanej partii sopranowej śpiewanej przez solistkę Opery Kameralnej. Nawet najmłodsi z nas docenili to wykonanie.

Znalazły się również słowa krytyki, ale i tak przedstawienie pozostawiło w widzach pozytywne emocje. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia.

Iwona Gajda

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox