Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1274077
DzisiajDzisiaj820
WczorajWczoraj905
Ten tydzieńTen tydzień6411
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu Telewizja zza szklanego ekranu

Telewizja zza szklanego ekranu

Uczestnicy zajęć społeczno – obywatelskich projektu „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu” pojechali z wizytą do telewizji. Odwiedziliśmy studio programu „Pytanie na śniadanie”, „Świat się kręci”, studio sportowe, z którego na żywo komentowane są transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych. Nasz przewodnik, p. Michał, dźwiękowiec z czterdziestoletnim stażem opowiedział nam wiele ciekawych historii związanych z realizacją programów telewizyjnych. Chłopcy wczuli się w rolę operatorów i wypróbowali jak to jest sterować kamerą, z ramieniem wyważonym ciężarkami. Dowiedzieliśmy się, że prezenterzy korzystają z podpowiedzi (tutaj padło trudne i obcobrzmiące słowo: prompter).

TECHNIKA I INNE TAJNIKI

Nad nami ponad pięćdziesiąt lamp.

Moc żarówek w przedziale od 1500 do 5000.

Najmocniejsza z nich może oświetlić trzydziestotysięczne miasto.

Żeby oświetlić dwie osoby w studio potrzeba 20 reflektorów.

Przy emisji programu ze studia sportowego pracuje 20 osób.

Nagrania jednego odcinka teleturnieju „Jaka to melodia?” trwają 8 dni. Pierwsze 4 to występy artystyczne, kolejne to zmagania turniejowe.

KULFON I MONIKA

Zwiedziliśmy również muzeum, w którym znajdowały się eksponaty z lat 50, kiedy powstawała Telewizja Polska. Był tam m. in. mikrofon, przy którym śpiewały sławy polskiej estrady, lalki ze znanych dobranocek.

JEDYNA TAKA BIBLIOTEKA

Chłodu i cienia szukaliśmy w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej. Okazało się, że można łączyć przyjemne z pożytecznym: uczyć się i odpoczywać, czego przykładem studenci przesiadujący w czytelni Biblioteki i ci rozłożeni z książkami pod drzewami. Obserwowaliśmy przez lornetkę panoramę Warszawy, przechadzaliśmy się po drgającym moście.

Na koniec zjedliśmy smaczny posiłek. Z wszystkich tych atrakcji uczniowie mogli bezpłatnie skorzystać w projekcie „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu”. Kolejne wycieczki już czekają.

A. Fortuna


 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox