Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1274156
DzisiajDzisiaj22
WczorajWczoraj877
Ten tydzieńTen tydzień6490
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu Na własne oczy - wycieczka projektowa do Sejmu i gra miejska

Na własne oczy - wycieczka projektowa do Sejmu i gra miejska

 

TRADYCJA I PRZYSZŁOŚĆ

Zwiedziliśmy pomieszczenia Senatu i Sejmu. Na sejmowych korytarzach roiło się od dziennikarzy, kamer, mikrofonów różnych stacji telewizyjnych. Nic dziwnego, tutaj zapadają kluczowe dla naszego kraju decyzje, które nie są wolne od emocji, a tymi karmią się media. Przypomnieliśmy sobie skąd pochodzi tradycja rozpoczynania i kończenia obrad trzykrotnym uderzeniem laską marszałkowską. Poznaliśmy rozmieszczenie partii politycznych na sali sejmowej i sali senackiej. Udało nam się zobaczyć kilku polityków. Poważna atmosfera dała się odczuć, ale może nie dowiodła od planów, i kto wie, może kiedyś ten gmach stanie się dla uczestników zajęć miejscem pracy?

HISTORIA WYGLĄDA ZZA ROGU

Zagraliśmy w grę miejską dotyczącą powstania warszawskiego przygotowaną przez Fundację Varsovia. Na własnej skórze przekonaliśmy się jakich zadań moglibyśmy się podjąć w powstaniu – zostaliśmy łącznikami roznoszącymi pocztę i meldunki. Szukaliśmy śladów powstania na warszawskiej Starówce: śladów po kulach na murach i płotach, kanału, którym przemieszczali się powstańcy z Placu Krasińskich do Śródmieścia (700m), tablic upamiętniających tamte wydarzenia i bohaterów tamtych dni. Nie było to proste zadanie, ale udało nam się je zakończyć, za co zostaliśmy nagrodzeni. Największą nagrodą było, myślę, doświadczenie takiej Warszawy i możliwość zmierzenia się z tematem powstania warszawskiego inaczej niż na lekcji.

 

Anna Fortuna

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox