Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1200434
DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj870
Ten tydzieńTen tydzień1753
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu Sierpniowy wyjazd do Białowieży

Sierpniowy wyjazd do Białowieży

Koniec sierpnia dla większości uczniów to czas wakacji, ale dla 46- osobowej grupy z naszej gminy to przyjemne rozpoczęcie drugiej edycji projektu „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu”. Uczestnicy zajęć matematyczno- przyrodniczych ze szkoły podstawowej w Strachówce i Rozalinie oraz z gimnazjum pod opieką p. Izy Gadomskiej, p. Jadwigi Subzdy, p. Beaty Kotarby i p. Ani Zbrzeźniak spędzili bardzo aktywnie trzy dni (20 – 22 sierpnia) w okolicach Białowieży. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki uczyli się wiosłowania i prowadzenia kajaka. Dla większości uczniów było to doświadczenie nowe, ale wszystkim udało się bezpiecznie pokonać kilkukilometrowy odcinek meandrującej rzeki Narewki na trasie Narewka – Lewkowo Stare. Druga część dnia wypełniona była wycieczką rowerową po Puszczy Białowieskiej i poznawaniem rodzajów lasów, gatunków ptaków, okazów roślin. Drugi dzień był równie ciekawy: wycieczka kolejką wąskotorową na trasie Hajnówka – Topiło i marsz z mapą na orientację po puszczy mimo opadów deszczu dostarczyły wielu wrażeń. A wieczorem ognisko, wspólne zabawy, spacer wzdłuż brzegu Zalewu Siemianowskiego. Ostatniego dnia zwiedziliśmy rezerwat Pokazowy Żubrów i Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży. Szkoda, że trzy dni minęły tak szybko. Pozostały miłe wspomnienia i trochę zdjęć.

Iza Gadomska

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox