Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
905528
DzisiajDzisiaj140
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień140
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu Wycieczka do Powsina

Wycieczka do Powsina


Kolejna, trzecia już wycieczka dla uczestników zajęć matematyczno – przyrodniczych odbyła się 4 października. Tym razem uczniowie odwiedzili ogród botaniczny w Powsinie. Wizyta w ogrodzie botanicznym była doskonałą okazją do zaobserwowania zmian w przyrodzie zachodzących jesienią, dostrzeżenia zmieniającej się kolorystyki liści, przyjrzenia się z bliska kolorom jesieni i dominującym wśród roślin kwitnących o tej porze roku jesiennym astrom i zimowitom. Uczniowie poznali ciekawe rośliny północnoamerykańskie: surmie, katalpy, paulownie, ale też ozdobne z owoców rodzime rośliny takie jak derenie, głóg jednoszyjkowy czy kalinę koralową. Oczywiście nie zabrakło owocujących pnączy: kiwi, cytryńca, winorośli.

Wspaniałym doświadczeniem była wizyta w szklarni, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć okazy roślin strefy śródtropikalnej i tropikalnej m.in. figowce, ceratomię, oliwkę europejską, bawełnę, ananasy czy cytryny, a także pieprz. Przy okazji poznali wiele ciekawostek dotyczących roślin np. że są kaktusy zimotrwałe tolerujące temperatury od 5oC do -45oC; że drzewo wollemii rosło już w epoce dinozaurów; że chorisja wytwarza kolczastą korę broniąc się w ten sposób przed szkodnikami.

W strefie roślinności tatrzańskiej dzieci zobaczyły okazy roślin występujących w górach, a m.in. dębik ośmiopłatkowy i jałowiec sabiński, które przetrwały erę lodowcową. Miały również okazję zobaczyć amonity z okresu trzeciorzędu.

Co jeszcze? Nie sposób opisać wszystkiego, ale warto zobaczyć chociaż na zdjęciach.

Iza Gadomska

 

 
Facebook Slide Likebox