Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
844014
DzisiajDzisiaj78
WczorajWczoraj919
Ten tydzieńTen tydzień3831
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu Spektakl Metro

Spektakl Metro

 

21 października 2014 r. grupa dziesięciu gimnazjalistek uczestniczących w Projekcie „Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu” w ramach zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe ze świadomości i ekspresji kulturalnej wybrała się na spektakl „Metro” do Teatru „Buffo” w Warszawie.

Dlaczego taki wybór? Między innymi dlatego, że przez peron „Metra” przewinęło się wiele popularnych dzisiaj postaci polskich scen, jak chociażby Edyta Górniak, Robert Janowski, Bogusław Linda, czy Olaf Lubaszenko i chcieliśmy zobaczyć ten słynny musical, od którego zaczynali swoje kariery. Spektakl, którego tytuł jest znany chyba każdemu miłośnikowi musicali w Polsce, był z powodzeniem wystawiany w Moskwie, a nawet w Nowym Jorku i jest obecny w regularnym repertuarze „Studio Buffo”.

Jan (Jerzy Grzechnik) jest typem zbuntowanego samotnika, obdarzonego niezwykłym głosem. W podziemiach metra, gdzie czuje się najlepiej, poznaje Ankę (Natalia Srokocz), która uciekła z domu, ma marzenia - chce zostać artystką. Próbuje dostać się do obsady teatru, do której kandydatów przesłuchują brat Jana, Filip (Maciej Robakiewicz) oraz jego artystyczny asystent (Mariusz Czajka). Akcja przenosi się do teatru, gdzie w trakcie castingu, młodzi ludzie przeżywają swoje pierwsze rozczarowania artystyczne. Po odrzuceniu przez dyrektora nie poddają się i na peronie metra tworzą własną niekomercyjną i indywidualną sztukę.

Scenografia jest bardzo funkcjonalna. Neony imitujące podziemia metra, dźwięk przejeżdżających pociągów i cała warstwa muzyczna doskonale oddają realia prawdziwego metra. Kolorowe efekty laserowe przykuwają uwagę, a w połączeniu z ultrafioletowymi świetlówkami, wykorzystanymi m.in. w widowiskowej scenie z zegarem, stanowią ciekawe rozwiązanie techniczne.

 

 

Uważamy, że zdecydowanie warto zobaczyć takie show jak „Metro”, ponieważ niełatwo dzisiaj o tak profesjonalnie pod każdym względem przygotowane muzyczne realizacje, a uniwersalna opowieść o nieszczęśliwej miłości ludzi pragnących wolności, Jana i Anki, będzie zawsze intrygująca i aktualna. 

 
Facebook Slide Likebox