Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
790551
DzisiajDzisiaj22
WczorajWczoraj435
Ten tydzieńTen tydzień1961
Home Współpraca i wiedza kluczem do sukcesu Zajęcia matematyczno – przyrodnicze trwają

Zajęcia matematyczno – przyrodnicze trwają

W październiku uczestnicy zajęć zmierzyli się ze skalą: poznali rodzaje skali, uczyli się obliczać rzeczywiste odległości w oparciu o mapę, a także korzystając z pięknej, jesiennej pogody, ćwiczyli praktycznie rysowanie w skali. Tu przydała się umiejętność przeliczania jednostek długości i biegłość w liczeniu. Trzeba przyznać, że w praktyce poradzili sobie znakomicie.

Nauka poprzez doświadczenie dominowała na kolejnych zajęciach. Uczniowie zakładali eksperymentalne hodowle rzeżuchy według instrukcji, zakładali dziennik obserwacji. Świetnie bawili się poznając właściwości światła, wyciągali wnioski na podstawie przeprowadzanych doświadczeń.

A listopadowe zajęcia poświęcone były zdrowemu odżywianiu. Dzieci poznały podstawowe składniki odżywcze, ich rolę oraz źródła. Dowiedziały się również o E-dodatkach do żywności i ich szkodliwym działaniu. Swoją wiedzę przeniosły na plakaty. Miejmy nadzieję, że po tych zajęciach będą rozważniej dobierały jedzenie i przekąski.

I. Gadomska

 

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox