Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1767532
DzisiajDzisiaj421
WczorajWczoraj809
Ten tydzieńTen tydzień421
Home Aktualności TŁUSTY CZWARTEK W LESZCZYNOWYM ZACISZU

TŁUSTY CZWARTEK W LESZCZYNOWYM ZACISZU

Jeden z ostatnich dni karnawału klasa III spędziła na świętowaniu w Leszczynowym Zaciszu na Rozalinie. Jak karze tradycja, zostaliśmy przywitani pączkami i herbatą. Zastanawialiśmy się dlaczego w tym roku Tłusty Czwartek wypadł 24.lutego, skąd tradycja smażenia pączków i faworków, co właściwie świętujemy. Pani Małgosia pokazała jak wykonać tradycyjną karnawałową różę. Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Wałkowali, wykrawali, przeplatali – okazało się, że wielu z nich taka praca nie jest obca, bo mieli okazję pomagać babciom i mamom. Potem panie zabrały się za smażenie, a my korzystaliśmy z uroków pięknego słonecznego dnia karmiąc zwierzęta, bawiąc się na świeżym powietrzu. Była też przejażdżka bryczką, podczas której uczniowie zaskoczyli mnie znajomością na pamięć wielu piosenek – jak zabawa to zabawa! Wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny – niektórzy widzieli już przylatujące żurawie. W końcu przyszła pora na tańce - mini bal maskowy, na który uczniowie przygotowali podczas zajęć maski w kształcie zwierząt, oraz degustację słodkości, które wykonaliśmy.

Anna Fortuna

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox